راهنمای خرید

شورت بیکینی چیست؟ شناخت انواع لباس زیر بیکینی

شورت بیکینی چیست

شنا، از تفریحات آبی و ورزش های محبوب خانم ها و آقایان در هر رنج سنی می باشد. و از آن دسته ورزش هایی است که هم جنبه تفریح دارد هم یک روش درمانی به حساب می آید. این تفریح آبی، زمانی لذت بخش است که لباس مخصوص به خودش را نیز داشته باشد. مایو، لباس مخصوص شنای تابستانی می باشد. این لباس محدود به یک طرح نمی شود و انواع مدل های مختلف مایو برای خانم ها خوش ذوق وجود دارد.

جذب بودن مایو کمک می کند تا زمانی که در داخل آب سنگین می شوید امکان تحرک بیش تری داشته باشید. یکی از نمونه های مایو، دوتیکه می باشد که به آن بیکینی هم میگوند. بیکینی (به انگلیسی: bikini) یک نوع مایو دو تکه زنانه است دارای دو پارچه مثلثی برای پوشاندن سینه و دو پارچه مثلثی برای پوشاندن باسن و اندام تناسلی. سایز و میزان پوشش انواع مختلف بیکینی متفاوت بوده و در مکان های مختلف مانند سواحل استفاده می شود. ترکیب شورت و سوتین بیکینی، همان لباس بیکینی می باشد. شناخت انواع لباس بیکینی به شما کمک می کند تا در هنگام خرید این محصول اطلاعات بیشتری داشته و خرید بهتری انجام دهید.

مشخصات لباس زیر بیکینی

لباس زیر بیکینی، از نمونه های پرطرفدار لباس زیر می باشد. این نوع لباس کاربرد متفاوتی نسبت به لباس زیر های دیگر دارد. در تعریف کلی تر یک لباس شنای دو تکه می باشد و تنها دو قسمت بدن را پوشش می دهد. این ست جذاب از دو قسمت مثلثی شکل در بخش بالایی بدن و قسمت پایینی بدن تشکیل می شود که توسط یک بند قسمت های مثلثی مختلف به هم گره زده شده اند. این مدل گره ای بیکینی یا همان مایو دوتکه، شامل مدل های مختلف، مناسب با فرم بدن های متفاوت می باشد. که هر کدام از مدل ها در نهایت سادگی زیبایی بسیار خاصی دارند.

لباس زیر بیکینی دو تکه بیش تر انتخاب خانم هایی است که تمایل به آفتاب گرفتن و برنزه شدن دارند. خانم ها با پوشیدن بکینی تنها بخش های خصوصی خود را پوشش می دهد و بخش های دیگر بدن را باز می گذارند تا زیر نور آفتاب رنگ شکلاتی و تیره تر از رنگ بدن خودشان را به خود بگیرد.

مشخصات لباس زیر بیکینی

دو قسمت مثلثی شکل از مشخصات لباس زیر بیکینی

مایو یک سره

مایو یک سره، یک لباس شنای کامل می باشد. برای خانم هایی که می خواهند یک شنای بی نظیر را تجربه کنند مایو یک سره با پوشش کامل نقاط حساس بدن، هم انجام حرکات شنا را برای شما راحت تر می کند. هم جنس به کار رفته در مایو باعث می شود با جذب آب در زمان رفت و آمد خود احساس سنگینی نکنید. این مدل مایو، چون شامل دو تکه نمی باشد نمی توان نوعی از بیکینی دانست. اما شناخت لباس شنای یک سره شما را در انتخاب مایو پوشیده تر کمک می کند.

استفاده از مایو، یکی از واجبات در زمان شنا می باشد. بیکینی این خاصیت را دارد که از ورود عفونت و میکروب به داخل بدن جلوگیری کند و تفریحات آبی شما با کیفیت بهتری انجام شود. اکثر مایو ها از جنس پلاستیکی ریون ساخته شده است. که آب را به خوبی جذب کند و مانع تحرک نشود. اگر مایو برای شما حساسیت ایجاد کرد می توانید از نمونه های ضد حساسیت آن استفاده کنید. الیاف پلاستیکی به کار رفته در داخل مایو ها فرم این لباس ها را جذب تر نیز می کند.

مایو یک سره

مایو یک سره، با پوشش کامل

 

لباس بیکینی مردانه

لباس بیکینی برای خانم ها، یک لباس شنا می باشد و به میزان محدودی بعضی از افرادبه عنوان لباس زیر روزانه خود از آن استفاده می کنند. اما بیکینی، از آن دسته لباس هایی است که مختص جنسیت خاصی درست نشده است. بیکینی مردانه هم درست مثل شورت بیکینی زنانه از دو گره در اطراف شورت درست شده است. اما اکثر لباس های بیکینی با این طراحی، مناسب خانم ها می باشد و اندام خانم ها را در زمان شنا و ورزش های ساحلی جذاب تر نشان می دهد. بیکینی مردانه با طراحی متفاوت لباس شنای مردانه، بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد. لباس شنای آقایان نسبت به خانم ها محدود تر می باشد و تنها شامل یک تیکه می باشد. و بخش پایین آن با شورت های پادار که دارای جنس های پلاستیکی آستردار هستند پوشیده می شوند.

لباس بیکینی مردانه

شورتک مایو، نوعی لباس بیکینی مردانه

شلوارک شنا یا همان مایو آقایان هم درست مثل لباس شنا های دیگر، از نظر بهداشتی نسبت به لباس زیر های معمولی کاربردی است و آلودگی کم تری جذب می کند. بیکینی یا همان شلوارک شنای آقایان برای کشیده شدن آب استفاده می شود. تا در زمان تحرک، فرد سنگینی و فشاری را احساس نکند.

 

شناخت انواع لباس بیکینی

بیکینی را نمی توان فقط مختص مایو دو تیکه دانست. بیکینی از آن دسته لباس های شنا است که طرفداران زیادی دارد و در شرایط مختلف استیل شیک و بدن نمایی ایجاد می کند. به خاطر استقبال زیادی که از لباس بیکینی می شود. انواع مدل ها و طرح ها ی آن تولید و وارد بازار شده است.

انواع مدل های بیکینی شامل:

مایو یک تکه یا تانک

این مدل مایو یک سره می باشد. و چون از یک قسمت تشکیل شده است بیکینی به حساب نمی آید. کاربرد اصلی آن هم استفاده در زمان شنا می باشد. اما برای خانم هایی که دوست ندارند بخش های زیادی از بدنشان مشخص باشد این مدل مایو بسیار کاربردی است. تقریبا احساس پوشیدگی بهتری نسبت به مدل مایو های دیگر دارد.

مایو یک تکه

مایو یک تکه، برای پوشش بیش تر

مایو باندو

یکی از مدل های جذاب بیکینی، مایو باندو می باشد. این مدل کاملا بدون بند می باشد و بخش زیادی از بدن بیرون می باشد. و تقریبا بیش تر پوشش آن مختص سینه ها می باشد. استفاده از این مدل مایو محدود به فرم بدنی خاصی نمی باشد اما بیش تر برای خانم هایی که اندام لاغر و کشیده ای دارند و دوست دارند بخش های بیش تری از پشت شان مشخص باشد استفاده می شود.

مایو باندو

مایو باندو، مناسب تمام فرم های بدنی

مایو High neck bikini 

به نسبت مایو های دیگر، پوشش و کارایی بیش تری دارد. شورت این مایو کاملا شبیه به شورت های عادی است و پوشش کاملی می دهد. بخش بالا تنه آن نیز از مایو های دیگر پوشش بهتری دارد و برای ورزش ها و بازی های ساحلی این مایو تولید شده است. چون این مایو پوشیده تر از مایو های دیگر است. در زمان تحرک، فرد احساس راحتی بیش تری را تجربه می کند.

انواع لباس بیکینی

High Neck Bikini، یکی از انواع لباس بیکینی

دور کمر

این مدل مایو، برای خانم هایی است که در عین حال که دوست دارند بیکینی به تن کنند. علاقه ای به بخش کمر خود ندارند. و ترجیح می دهند دور کمر خود را بپوشانند. اکثر بیکینی ها از دو قسمت مجزای بالا تنه و پایین تنه تشکیل شده اند و کمر کاملا بیرون می باشد. اما بیکینی دور کمر به خوبی این قسمت بدن را پوشش می دهد.

مایو دور کمر

مایو دور کمر، برا پوشاندن بخش های باز کمر

حاشیه دار

این مدل مایو بیکینی، در دسته شیک ترین و زیباترین مدل های بیکینی می باشد. که طرح ساده و در عین حال جذابی دارد. استفاده از این مدل زیبایی اندام خانم ها را دو برابر می کند. این بیکینی همانطور که از اسمش مشخص است حاشیه دار است. قسمت پایینی لباس را به قسمت بالایی متصل می کند و حاشیه دار می شود.

انواع لباس بیکینی

یکی از انواع لباس بیکینی

اسکیرتینی

بیکینی اسکیرتینی، به عنوان ایده ال ترین مایو بیکینی شناخته می شود. این مایو به نسبت تمام مدل ها پوشش بسیار خوبی داشته. این مایو شامل طرح دامن می باشد و پوشش دهی بهتری هم دارد. می توان با اطمینان گفت که از مدل های دلخواه اکثر خانم ها می باشد.

مایو اسکیرتینی

مایو اسکیرتینی، مایو بیکینی ایده ال

میکرو کینی

از آن دسته مایو ها می باشد که تنها شامل یک تیکه می باشد. و کاملا مناسب مکان های بسته و استخر های خصوص می باشد.

چند رشته ای

کاربرد متفاوتی از مدل های دیگر ندارد. اما طراحی آن با بند های مختلف بسیار شیک و جذاب می باشد. این مدل مایو به جای استفاده از دو بند در قسمت سرشانه، بند پشت گردنی دارد که با گره بسته می شود و در فرم کلی مایو از بند های مختلف برای زیبایی کار استفاده شده است.

مایو چند رشته ای

مایو چند رشته ای، استفاده از بند برای زیبایی

بند رشته ای

مایو بند رشته ای، که ساده ترین مدل بیکینی می باشد. تقریبا از مدل های دیگر پوشانندگی کم تری هم دارد. بخش های بالا تنه و پایین تنه آن با دو گره وصل شده است. و برای آفتاب گرفتن خانم ها گزینه مناسبی می باشد.

 

انواع لباس بیکینی

بیکینی بند رشته ای، از انواع لباس بیکینی

 

کلام پایانی

در سبد خرید اکثر خانم های خوش ذوق که علاقه مند به شنا و آفتاب گرفتن می باشند، بیکینی های رنگی و جذاب دیده می شود. اما خرید بیکینی مناسب کار آسانی نمی باشد. بیکینی در ظاهر یک ست دو تیکه با شورت و سوتین مجزا می باشد. اما انتخاب بیکینی که مناسب با فرم بدن باشد. احتیاج به راهنمایی و اطلاعات زیادی دارد. ما در این مقاله با بررسی انواع مدل های بیکینی و موارد مختلف مصرف آن سعی کردیم اطلاعات شما را در این زمینه بالاتر ببریم. تا هم در خرید حضوری خود هم خرید به صورت اینترنتی نگران مدل بیکینی خود نباشید. سایت زیرپوش یکی از معتبر ترین سایت ها در زمینه لباس زیر های کاربردی می باشد. که با بهترین کیفیت و متنوع ترین مدل ها خرید بیکینی را برای شما آسان تر می کند.

 

سوالات متداولبرای افرادی که پوست حساسی دارند استفاده از بیکینی باعث عفونت می شود؟

حتما محصول خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. جنس بیکینی می تواند بر روی پوست شما تاثیر بگذارد.

چند نوع لباس بیکینی داریم؟

لباس بیکینی با توجه به سایز و میزان پوشش بدن به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در مقاله به آنها اشاره کردیم.

منظور از لباس بیکینی مردانه چیست؟

بیکینی مردانه همان شورت شنا مردانه می باشد که شامل یک تکه است و با این نام هم شناخته می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *