راهنمای خرید

تفاوت سوتین جک دار و اسفنجی

سوتین جک دار و اسفنجی

سوتین جک دار یا اسفنجی؟

یکی از نماد های زیبایی در اندام خانم ها، که تاثیر بسیار زیادی بر استایل آن ها نیز دارد سینه می باشد. برای خوش فرم تر کردن سینه ها استفاده از سوتین نقش بسیار پررنگی دارد. اما انتخاب سوتین مناسب با فرم سینه ها و اندام خانم ها شرط اول خوش استایلی می باشد. در بین سوتین ها، دو مدل سوتین حجم دهنده فانتزی وجود دارد. سوتین جک دار و اسفنجی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا درباره کاربرد و تفاوت این دو سوتین بیش تر بدانید.

سوتین جک دار یا اسفنجی

سوتین جک دار یا اسفنجی برای خوش فرم کردن سینه ها

تفاوت سوتین جک دار و اسفنجی

سینه یکی از بخش های مهم بدن می باشد. حجم سینه اگر به مقدار زیادی باشد به زیبایی اندام خانم ها افزوده می شود. اما اگر حجم سینه ها کم باشد. جلوه خوبی در زیر لباس ها ندارد و اندام افراد چیزی را برای تکمیل شدن کم دارد. برای خانم هایی که به دنبال برآمدگی سینه ها و خوش اندام تر شدن هستند. سوتین جک دار  و اسفنجی گزینه مناسبی می باشد. هدف هر دو سوتین جک دار و اسفنجی افزایش فرم دهی و بالا کشیدن سینه ها می باشد. اما در موارد کوچکی دارای تفاوت هایی می باشند.

 • حجم اسفنج

یکی از تفاوت های اساسی سوتین جک دار و اسفنجی، در مدل کاپ آن می باشد. در سوتین اسفنجی کل حجم کاپ دارای لایه ابری می باشد. اما در سوتین جک دار اسفنج حجیم تر در بخش پایینی می باشد و قسمت بالایی کاپ، حجم ابر کم تری دارد.

حجم اسفنج

تفاوت سوتین جک دار و اسفنجی در حجم اسفنج

 • کاربرد

سوتین جک دار و اسفنجی همانطور که دارای تفاوت های ظاهری هستند. کاربرد متفاوتی هم در مورد سینه ی افراد دارند. استفاده از سوتین اسفنجی به خانم هایی توصیه می شود که سینه ها کوچکی دارند و با استفاده از این سوتین می توانند به راحتی حجم سینه ی خود را بیش تر کرده و پر تر نشان دهند. البته سوتین های اسفنجی برای سینه های با سایز معمولی هم کاربردی می باشد.

سوتین جک دار، تمام کاربرد های سوتین اسفنجی را برای خانم ها دارد. با این تفاوت که ابر داخل سوتین های جک دار حجیم تر از مدل های دیگر است و برای خانم هایی که سینه هایشان افتاده و فاصله دار است مناسب می باشد.

 به طور خلاصه می توان گفت، میزان اسفنج درون کاپ ها در سوتین جک دار نامتقارن بوده و بیشتر اسفنج در قسمت زیرین است اما در سوتین اسفنجی توزیع اسفنج در کل کاپ یکسان است.

سوتین جک دار چیست؟

سوتین جک دار چیست؟ یکی از سوالات رایج بین خانم ها می باشد. سوتین جک دار و اسفنجی کاملا شبیه به هم می باشند. به نوعی این مدل یک سوتین اسفنجی می باشد با این تفاوت که اسفنج آن دارای ضخامت زیادی می باشد. و تمام بخش های کاپ را نمی پوشاند و اسفنج ضخیم تر زیر سینه قرار گرفته است و بخش بالایی کاپ اسفنج نازک تری دارد.

سوتین جک دار چیست

سوتین جک دار، با اسفنج حجیم

انواع سوتین جک دار

سوتین جک دار تنها برای خانم های با سایز کوچک استفاده نمی شود. خانم ها با هر نوع فرم سینه ای امکان استفاده ازمدل های مختلف سوتین جک دار را دارند.

 • سوتین نیم جک

این مدل، اسفنج کم تری در داخل کاپ خود دارد. حجم اسفنجی که در داخل این کاپ قرار دارد کمکی به بالا کشیدن سینه نمی کند و تنها به مقدار محدودی به سینه فرم می دهد. اکثر خانم ها با سایز سینه های معمولی هم امکان استفاده از این نوع را دارند.

 • سوتین تمام جک

سوتین تمام جک، همان مدل مد نظر ما می باشد. که دارای حجم اسفنج زیادی می باشد و تمام بخش های کاپ را پوشش می دهد. اسفنج قرار گرفته در این مدل به اندازه ای حجیم است که بین 1 الی 2 سایز امکان افزایش سایز را به دنبال دارد. این مدل برای سینه های با سایز کوچک تاثیر بسیار مثبتی دارد.

سوتین تمام جک

سوتین تمام جک، مناسب سینه های کوچک

 • سوتین جک ماساژوری

سوتین، چون از آن دسته لباس ها می باشد که در تمام طول روز بر تن خانم ها می باشد. بهتر است به گونه ای باشد که کم ترین میزان فشار و خستگی را وارد کند. سوتین جک ماساژوری، دارای ابر های کوچکی است که در داخل کاپ قرار گرفته است. این برجستگی ها باعث گردش خون بهتر سینه  ها می شود. استفاده از این سوتین ها برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه هم گزینه درستی می باشد.

سوتین جک ماساژوری

سوتین جک ماساژوری برای گردش خون بهتر

کاربرد سوتین جک دار

کاربرد سوتین جک دار، برای خانم هایی است که از فاصله و فرم سینه خود رضایت ندارند. هدف اصلی تولید سوتین های اسفنج دار حجم دهی و فرم دهی بیش تر به سینه ی خانم ها می باشد. اما کاربرد های سوتین جک دار شامل:

 1. حجم دادن به سینه ها، با پر کردن بخش های خالی سینه به وسیله لایه های اسفنجی
 2. به هم نزدیک کردن سینه ها و از بین بردن فاصله ی بین سینه های فاصله دار
 3. بالا کشیدن سینه به وسیله اسفنج ضخیمی که در زیر سینه قرار می گیرد
 4. اسفنج جک دار مانع از افتادگی سینه ها می شود. همچنین خانم هایی که به خاطر افزایش سن، شیردهی و هر دلیل دیگری دچار افتادگی سینه ها شده اند با کمک سوتین جک دار احساس بهتری خواهند داشت.
کاربرد سوتین جک دار

کاربرد سوتین جک دار، از بین بردن فاصله سینه ها

سوتین اسفنجی چیست

سوتین اسفنجی، از محبوب ترین سوتین های داخل بازار لباس زیر می باشد. همانطور که از اسمش مشخص است. سوتینی است که دارای اسفنج می باشد. اما اسفنجی که داخل آن قرار دارد ساده می باشد. اسفنج ساده همان ابر نازک است که تنها یک بخش کاپ را نمی پوشاند و تمام بخش های کاپ را پر می کند. سوتین اسفنجی طراحی مختلف و متفاوتی دارد که مطابق همه ی سلیقه ها می باشد و امکان ایجاد طرح های فانتزی بر روی این اسفنج ها بیش تر از سایر مدل ها می باشد.

کاربرد سوتین اسفنجی

 1. سوتین اسفنجی از کاربردی ترین لباس زیر ها می باشد. این سوتین مشکل خانم هایی که سایز سینه کوچکی دارند را به طور کامل حل کرده است. لایه نازکی که در داخل کاپ قرار دارد باعث حجم دهی بیش تر به سینه ی خانم ها می شود.
 2. اکثر خانم ها ترجیح می دهند. نوک سینه ی خود را بپوشانند تا از زیر لباس مشخص نباشد و فکرشان را درگیر نکند. یکی از موارد استفاده سوتین اسفنجی، پوشاندن نوک سینه ها به وسیله ی لایه های ابری داخل کاپ می باشد.
 3. اکثر سوتین های اسفنجی فنردار می باشند. فنری که در زیر کاپ سوتین قرار دارد تا حدودی به بالا کشیدن سینه ی خانم ها کمک می کند.
کاربرد سوتین اسفنجی

کاربرد سوتین اسفنجی، حجم دادن به سینه ها

عوارض سوتین اسفنجی

تنها هدف تولید سوتین، حفاظت از سینه و فرم دهی به اندام خانم ها می باشد. خیلی از افراد این دیدگاه را دارند که سوتین اسفنجی می تواند یک خطر یا دردسر بزرگ برای خانم ها باشد. این دیدگاه کاملا بی اساس می باشد. استفاده از هر مدل لباس زیر زمانی که بیش از اندازه و غیر اصولی باشد اشتباه می باشد. سوتین اسفنجی، به سینه ی خانم ها حجم می دهد و هیچ نقشی در کوچک شدن سینه ها ندارد.

تنها نکته ای که درباره استفاده از سوتین اسفنجی وجود دارد این است که در فواصل زمانی کوتاه تعویض شود و به هنگام خواب از سوتین استفاده نکنید. زمان هایی از روز را بدون لباس زیر باشید تا گردش خون در بدن متوقف نشود.

عوارض سوتین اسفنجی

عوارض سوتین اسفنجی در استفاده طولانی مدت

کلام آخر

در هر محیط، شرایط و فضایی که قرار می گیرید. نیاز به استفاده از سوتین در زیر لباس احساس می شود. سوتین ها در طرح ها و مدل های مختلفی تولید شده اند. دو مدل محبوب در بین تولیدات، سوتین جک دار و اسفنجی می باشد. این دو مدل کاربردی از نظر طراحی شباهت بسیار زیادی دارند و هردو با اسفنج داخل کاپ مناسب حجم دهی به سینه ها می باشند. اما تفاوت این دو مدل در کاربرد های دیگری است که هر کدام به صورت مجزا دارند.

سوتین جک دار، مناسب خانم هایی است که سینه ها کوچک و فاصله داری هستند. این نوع سوتین با اسفنجی که داخل کاپ خود دارد فاصله ی سینه ها را کم کرده و فرم بهتری به سینه ها می دهد.

سوتین اسفنجی، لایه ابر نازک تری داشته و در مدل های مختلف برای انواع سینه و سایز های مختلف قابل استفاده است و محدودیتی ندارد.

سوالات متداولسوتین جک دار چیست؟

سوتینی که در قسمت کاپ آن از اسفنج استفاده شده است. توزیع اسفنج درون کاپ نامساوی بوده و بیشتر اسفنج در قسمت زیرین سینه قرار میگیرد تا سینه به سمت بالا قرار گیرد.

فرق سوتین جک دار و اسفنجی چیست؟

در هر دو نوع، درون کاپ ها از اسفنج استفاده شده است. در سوتین اسفنجی توزیع اسفنج به صورت مساوی بوده اما در سوتین جک دار توزیع اسفنج درون کاپ ها نا مساوی بوده و در قسمت پایین کاپ اسفنج بیشتری قرار دارد.

کاربرد سوتین جک دار چیست؟

سوتین جک دار علاوه بر بزرگتر نشان دادن سینه، برای افرادی که افتادگی سینه دارند نیز کاربرد دارد.

کاپ سوتین چیست؟

به محلی در سوتین که سینه در آن قرار میگیرد کاپ می گویند. در مقاله کاپ سوتین چیست | سایز بندی و مقایسه انواع کاپ سوتین به طور مفصل به موضوع انواع کاپ های سوتین پرداختیم.

سوتین اسفنجی بهتر است یا ساده؟

همانطور که در مقاله اشاره کردیم استفاده از سوتین های اسفنجی با رعایت یکسری نکات ساده به هیچ عنوان مشکل آفرین نیست و انتخاب بین سوتین اسفنجی و ساده به ترجیح خودتان برمی گردد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *