راهنمای خرید

کاپ سوتین چیست | سایز بندی و مقایسه انواع کاپ سوتین

مقایسه انواع کاپ سوتین

اکثر خانم ها در زمان خرید سوتین، فقط به سایز خود نگاه می کنند و توجه کافی به کاپ سوتین ندارند. کاپ سوتین فاصله قفسه سینه تا نوک سینه ها را نشان می دهد. به محل قرار گیری سینه ها در داخل سوتین نیز کاپ می گویند. کاپ، درست مثل یک کاسه طراحی شده است تا سینه داخل لباس خوش فرم تر دیده شود. زمان هایی وجود دارد که افراد سایز سینه خود را به درستی اندازه گیری کرده و از مناسب بودن سایز خود اطمینان دارند اما نکته ای که وجود دارد عدم تناسب کاپ و سایز سوتین می باشد.

کاپ سوتین در بعضی سینه ها از سایز مهم تر است. اگر کاپ روی سینه به خوبی نخوابد وجه خوبی ندارد و لباس رویی شما جلوه خود را از دست می دهد. خیلی ها با بی اطلاعی از کاپ سوتین خود لباس زیر نامناسبی را انتخاب می کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیش تر با سوتین و انواع کاپ های آن آشنا شویم.

سایز بندی سوتین

اکثر خانم ها بر این باور هستند که سایز سوتین تنها مختص دور کمر افراد است و برای کاپ سوتین سایزی وجود ندارد. زمانی که سوتین مناسب با سایز خود را خریداری می کنید اما هنگام تن زدن با مشکل سایز مواجه می شوید نقش کاپ در تن خور سوتین پررنگ می شود. سایز بندی معمول سوتین از سایز 60 تا 90 متغیر است اما سایز به تنهایی برای خرید سوتین مناسب کافی نیست. اگر به دنبال خرید با کیفیت و مناسب سایزتان هستید از کاپ سوتین خود نیز مطمئن شوید.

بخش در بر گیرنده سینه ها، همان کاپ سوتین می باشد. برای این که سوتین به خوبی روی سینه بخوابد و سینه ها جلوه بهتری داشته باشند استفاده از کاپ مناسب ضروری است. کاپ سوتین از حرف a تا h نامگذاری شده است. اما چهار مورد از پرکاربرد ترین ها حروف a تا d می باشد که بیش تر در بین سایز سینه خانم ها رایج است.

سایز بندی سوتین

تفاوت سایز بندی سوتین و کاپ

انواع کاپ

کاپ a

کاپ سوتین هیچ گونه ارتباط مستقیمی با سایز دور سینه ندارد. کاپ a مناسب خانم هایی است که اندازه دور کمرشان از سایز سینه هایشان بزرگتر می باشد. کاپ a انتخاب خانم های با سایز سینه کوچک می باشد.

کاپ b

اگر سایز بدن شما نرمال است پس کاپ مناسب سینه های شما کاپ b می باشد. این کاپ مناسب افرادی است که سایز سینه و دور کمرشان یکسان می باشد. خانم هایی که سینه های متوسطی داشته و بخش های مختلف بدنشان با یک دیگر متناسب می باشد باید از این نوع کاپ استفاه کنند.

کاپ c

سوتین ها، با کاپ های مختلفی طراحی شده اند اما یکی از مدل های پرطرفدار و پرتکرار در مقایسه با کاپ سوتین های مختلف ، کاپ c می باشد. این مدل کاپ برای خانم هایی طراحی شده است که سینه هایشان نسبت به دور کمر شان بزرگتر می باشد. کاپ c نسبت به مدل های دیگر پراستفاده تر است و اغلب خانم هایی که سینه های پر تری داشته از این مدل کاپ استفاده می کنند.

انواع کاپ

کاپ c یکی از انواع کاپ های رایج

کاپ d

هر کدام از حروف در طراحی سوتین، نشان دهنده نوعی از فرم بدنی خانم ها می باشد. کاپ d جزو کاپ هایی است که برای خانم های درشت اندام طراحی شده است. خانم هایی که سینه های نسبتا بزرگی دارند بهتر است از کاپ های دیگر که به نسبت کاپ d کوچک تر هستند استفاده نکنند.

اگرچه کاپ محدودیتی ندارد و امکان استفاده آن روی همه سایز ها وجود دارد اما کاپ نامناسب روی تن به خوبی قرار نمی گیرد و جلوه ی لباس را کاملا از بین می برد. خانم هایی که سایز سینه هایشان نسبت به دور کمرشان تا دو سایز بزرگتر است کاپ d انتخاب مناسبی می باشد.

مقایسه کاپ سوتین bو c

 مقایسه کاپ سوتین درست مثل تفاوت سایز های سوتین می باشد. سایز های عددی لباس زیر مربوط به اندازه دور کمر افراد می باشد اما اندازه هایی که با حروف انگلیسی مشخص می شوند مربوط به کاپ و کاسه سوتین می باشند. کاربرد کاپ سوتین با یک مثال ساده نشان داده می شود.

زمانی که سایز سوتین خود را اندازه گیری کرده اید و سوتین سایز 75 با کاپ بی را خریداری می کنید. سایز دور کمر سوتین اندازه می باشد اما امکان کوچک بودن کاپ آن برای سینه های شما وجود دارد. اگر اندازه دور کمر شما مناسب باشد و نیاز به کاپ سوتین بزرگ تر داشته باشید تعویض سوتین کاپ بی با کاپ سی مشکل شما را حل می کند. اگر دو فرد اندازه دورکمر یکسانی داشه باشند اما کاپ سینه هایشان متفاوت باشد امکان استفاده از یک سایز با دو کاپ b و c وجود دارد.

 نکات انتخاب کاپ سوتین مناسب

  • کاپی مناسب است که تمام حجم سینه شما را پوشش دهد و از سینه شما بزرگ تر یا کوچک تر نباشد.
  • اگر کاپ برای سینه شما کوچک باشد به سینه ها فشار وارد می شود و بخش هایی از سینه از سوتین بیرون می زد و یا از زیر بغل نمایش داده می شود.
  • اگر کاپی که انتخاب کرده اید برای سینه های شما بزرگ باشد؛ کاپ روی سینه به خوبی نمی خوابد و از سینه فاصله دارد. این بزرگی سوتین باعث می شود تا لباس روی تن شما به درستی قرار نگیرد.
  • مناسب ترین کاپ برای سینه ها، کاپی است که چین نخورد و بدون هیچ گونه فشار اضافی تمام سینه را در بر بگیرد.
نکات انتخاب کاپ سوتین مناسب

یکی از نکات انتخاب کاپ سوتین کاپی است که چین نخورد

تفاوت سایز و کاپ سوتین

اکثر خانم هایی که برای خرید سوتین وارد مغازه می شوند توجهی به کاپ سوتین نداشته و تنها به سایز سوتین خود نگاه می کنند. بیش تر افراد از تفاوت سایز و کاپ سوتین اطلاعی ندارند و سایز و کاپ را یکسان می دانند. سایز و کاپ سوتین یکسان نیستند و تفاوت بسیار زیادی بین سایز سوتین و کاپ آن وجود دارد. سایز سوتین در واقع همان اندازه دور سینه یا سوتین شما می باشد.

سایز و کاپ باهم متفاوت می باشند. کاپ هیچ ارتباطی با اندازه سینه ندارد بلکه اختلاف بین قفسه سینه و سینه می باشد. برای کاپ سینه حروف ثابتی وجود دارد که در همه ی سوتین ها یکسان می باشد.

کلام پایانی

 افراد برای خرید سوتین، تنها به اندازه دور کمر خود توجه می کنند و سایز سوتین را مختص اندازه دور سینه می دانند. اما اگر روی اندازه سوتین خود حساس هستید و دوست دارید سوتینی که تن می کنید کاملا روی بدن بخوابد و فرم بهتری به سینه های شما بدهد لازم است تا از کاپ مناسبی هم استفاده کنید. کاپ سوتین با اعداد تفکیک نمی شود و درواقع همان اختلاف بین دورکمر و کاسه سوتین می باشد که با حروف مشخصی نمایش داده می شود. اگر تمایل به مقایسه کاپ سوتین دارید و دوست دارید سوتین مناسب سینه های خود را خریداری کنید، مشاهده صفحه خرید سوتین در انواع سایز و رنگ های جذاب را به شما پیشنهاد می کنم.

 

سوالات متداولکاپ سوتین چیست؟

کاپ در داخل سوتین بخشی است که در آن سینه با سوتین در تماس مستقیم است.

انواع کاپ های سوتین برای چیست؟

کاپ سوتین جدای از خود سوتین دارای سایز های مختلف است. سایز های پرکاربرد کاپ سوتین، از a تا d است.

سوتین کاپ a چیست؟

سوتین کاپ a مناسب خانم هایی است که اندازه دور کمرشان از سایز سینه آنها بزرگ تر است. در واقع کسانی که سینه های کوچک تری دارند.

سوتین کاپ b چیست؟

کاپ b مخصوص کسانی است که نسبت سایز سینه آنها نسبت به بدنشان متناسب است.

سوتین کاپ c چیست؟

سوتین کاپ c مخصوص کسانی است که سینه آنها نسبت به بدنشان کمی بزرگ تر است. یکی از کاپ های پر طرفدار و پر کاربرد نیز به حساب می آید.

سوتین کاپ d چیست؟

این مدل کاپ برای کسانی مناسب است که سایز سینه های بزرگی دارند و امکان استفاده از سوتین با کاپ های گفته شده را ندارند.

تفاوت سایز و کاپ سوتین در چیست؟

سایز سوتین در واقع اندازه دور سینه شماست اما کاپ، فاصله قفسه سینه تا نوک سینه ها را نشان می دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *