راهنمای خرید

چگونه یک جوراب با کیفیت خریداری کنیم

خرید جوراب با کیفیت

همانطور که میدانید، پا از مهم ترین قسمت های بدن می باشد. رعایت یک سری نکات در خرید جوراب علاوه بر زیبایی و پوشاندن نقص های پوستی، برای حفظ سلامتی پاها نیز دارای اهمیت بسیاری می باشد.
ما در واقع با پوشیدن جوراب از سرما، ساییدگی پا با ته کفش و عرق کردن آن جلوگیری می کنیم؛ همچنین جوراب، فشار وارده بر اثر راه رفتن و دویدن را نیز کاهش می دهد؛ پس خرید یک جوراب با کیفیت برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را در خرید یک کالای با کیفیت راهنمایی کنیم.

 

4 نکته کلیدی در هنگام خرید جوراب با کیفیت

1.جنس جوراب

یکی از مهم ترین پارامترها در خرید جوراب با کیفیت، جنس آن می باشد. چون جوراب در تماس مستقیم با پاها می باشد، باید جنس آن به نوعی باشد که به پوست آسیب نرساند و تا حد امکان موجب تعریق بیش از حد پاها نشود؛ بهترین نوع پارچه مورد استفاده در جوراب نخ پنبه می باشد که رطوبت را از پا جذب میکند و از تعریق آن در داخل کفش جلوگیری می کند. اگر از جوراب هایی با جنس دیگر استفاده کنید به مرور باکتری ها لای انگشتان پا جمع می شوند و موجب حساسیت های پوستی، اگزما، قارچ و … می شوند که سلامتی انسان را دچار مشکل میکند.

 

2.دوخت جوراب

احتمالا یکی از مواردی که در هنگام خرید جوراب با کیفیت، کمتر به آن توجه می شود دوخت جوراب می باشد. اگر دوخت جوراب با دقت و ظرافت انجام نشده باشد، مانع راحتی پا درون کفش، ساییدگی و خوردگی پا می شود. دوخت جوراب نباید خیلی ضخیم باشد و باید دقت و ظرافت دوخت در قسمت مچ پا رعایت شده باشد؛ همچنین باید به مارک جوراب نیز توجه کنید چون گاهی پیش می آید که در اثر ساییده شدن زیاد با پا موجب خوردگی و خارش بخشی از پا شود.

 

3.اندازه

اگر تمام نکات را در خرید جوراب رعایت کنید اما جوراب سایز مناسبی نداشته باشد، نمی توان توقع یک جوراب با کیفیت و بادوام را داشت. چون از جوراب در تمام طول روز در داخل کفش استفاده  می شود، لازم است که اندازه مناسبی داشته باشد که هم احساس راحتی ایجاد کند و هم از لحاظ ظاهری حس خوبی را منتقل کند. در نتیجه باید جورابی را انتخاب کنید که نه آنقدر تنگ باشد که به مچ پا فشار زیادی را وارد کند و موجب تاول پا شود و نه آنقدر گشاد باشد که با کوچک ترین حرکت از پای شما در بیاید.

جوراب مناسب پا

اندازه جوراب باید متناسب با سایز پا باشد

4.کاربرد

انتخاب جوراب مناسب با محیط، فصل و فضا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چون جوراب به نوعی نشان دهنده شخصیت شما نیز می باشد. اگر جورابی که خریداری می کنید متناسب با فصل و فضا نباشد، کیفیت مطلوبی نیز برای شما ایجاد نمی کند و با استفاده نادرست از جوراب هم عمر محصول را پایین آورده و هم راحتی که باید در هنگام استفاده داشته باشید را نخواهید داشت.

اگر قرار است در یک محیط ورزشی قرار بگیرید، بهتر است از جوراب ساق دار و تقریبا ضخیم استفاده کنید که بر اثر حرکات فیزیکی به سرعت خراب نشود؛ و یا برای قرار گرفتن در یک فضای رسمی از جوراب نازک تر و مناسب با لباس خود استفاده کنید که ظاهر مناسبی نیز داشته باشید.

 

3 راه ساده طولانی تر کردن عمر جوراب که باید بدانید

احتمالا برای همه شما این مشکل پیش آمده است که بعد از یک بار استفاده، جوراب دچار پارگی می شود و یا کیفیت اولیه خود را به سرعت از دست می دهد. با وجود هزینه ای که برای خرید جوراب با کیفیت می کنید، اگر مراقبت های لازم را در هنگام استفاده از جوراب انجام ندهید، سرعت خرابی جوراب به شدت بالا می رود و جوراب شما به یک محصول یک بار مصرف تبدیل می شود. پس با ما همراه باشید تا بتوانید عمر جوراب خود را افزایش دهید.

 

1.شستشوی مناسب

از مهم ترین نکاتی که می توان در شستشوی جوراب به آن اشاره کرد:

  • شستشوی جوراب باید با آب سرد انجام شود.
  • سعی کنید در هنگام شستشو چه به صورت دستی و چه با ماشین از آب سرد استفاده کنید؛ زیرا الیاف جوراب سالم تر می ماند و دیرتر دچار خرابی می شود.
  • تا حد امکان جوراب را دستی بشویید و هنگام استفاده از ماشین از نرم کننده مناسب استفاده کنید.
  • لباس های رنگی و تیره را یک جا نشویید، و اگر دنبال راهی برای سفیدی جوراب می باشید استفاده از جوش شیرین بهترین گزینه می باشد.

 

2.استفاده مناسب

برای خرید جوراب با کیفیت، به سایز آن دقت کنید تا جوراب دیرتر دچار خرابی شود. اگر جوراب از سایز پای شما کوچک تر باشد، باعث فشار انگشتان به سمت جلوی جوراب می شود و احتمال جا انداختن در آن قسمت می شود و اگر گشاد باشد احتمال سابییدگی کف آن وجود دارد. تا جایی که می توانید پای خود را در حالت متعادلی نگه دارید، ناخن های پای خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید و به کف پای خود رسیدگی کنید تا موجب سایش کف جوراب نشود. آخرین مورد اینکه از جوراب در مکان هایی که ناهموار و نامناسب هستند کمتر استفاده کنید.

روش های نگه داری جوراب

بهترین راه های نگه داری جوراب

3.نگه داری مناسب

اگر میخواهید جوراب شما با دوام تر باشد، باید شرایط خشک کردن و فضای نگه داری جوراب را نیز مشخص کنید. جوراب ها را در حالت مرطوب در فضای بسته قرار ندهید که حالت ارتجاعی پیدا می کنند؛ و به مرور بی کاربرد می شوند.

بهترین حالت، برای خشک کردن جوراب هوای آزاد و دور از نور مستقیم خورشید می باشد. تا حد امکان جوراب ها را آویزان نکنید، اجازه دهید روی یک فضای صاف به مرور خشک شود و هرگز از اتو برای خشک کردن استفاده نکنید، این مورد را هرگز فراموش نکنید که نباید جوراب ها را در هم مچاله کنید.

 

چند مورد از فواید پوشیدن جوراب که باید بدانید

اصلی ترین سوالی که در هنگام خرید برای همه ما پیش می آید، این است که چرا باید جوراب بخریم؟
قطعا همه ما به خاطر اینکه جوراب در داخل کفش قرار می گیرد و در معرض دید نیست‌، خیلی زمان و انرژی خود را صرف خرید آن نمی کنیم و از مزایای آن چشم پوشی می کنیم؛ اما واقعیت این است که جوراب، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین زیرپوش ها به حساب می آید. در این مطلب به مزایای استفاده از جوراب، و اینکه چه فایده هایی برای ما دارد می پردازیم:

 

۱.استفاده در گرما و سرما

ساده ترین و معمول ترین علت استفاده از جوراب، گرم نگه داشتن پاها در فصول سرد سال می باشد. گرم نگه داشتن پاها در شب بر کیفیت خواب شما نیز اثر می گذارد. اما استفاده جوراب تنها محدود به فصل سرد سال نمیشود. جوراب در گرما نیز برای جذب رطوبت پا و جلوگیری از عرق کردن پا در کفش بیشترین کاربرد را دارد. برای اینکه در تمامی فصول، راحتی مورد انتظارخود را داشته باشید و دچار مشکل نشوید استفاده از جوراب را جدی بگیرید.

 

استفاده از جوراب در گرما و سرما

جوراب بهترین پوشش مورد استفاده در گرما و سرما است

۲.محافظت از پا

شاید در ظاهر جوراب یک پارچه کوچک و معمولی به نظر برسد؛ اما جوراب، برای پا به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند که به هنگام راه رفتن و در داخل کفش از تاول پا و آسیب هایی که ممکن است به پا در حالت برهنه وارد شود جلوگیری می کند.

احتمالا برای شما هم پیش آمده است، که در محیط هایی قرار بگیرید که تردد افراد زیاد است، محیط دچار آلودگی و گرد و غبار باشد و یا حتی شما به خاطر بیماری خاص یا بی حسی پاها وارد شدن اشیاء نوک تیز به پارا احساس نکنید؛ در این شرایط فقط خرید جوراب با کیفیت می تواند به سلامت پوست شما کمک کند.

3.شخصیت و استایل

در عصری که ما زندگی می کنیم جوراب بخشی از نماد های مد به شمار می رود؛ و در عین حال بیانگر شخصیت افراد نیز می باشد. امروزه به راحتی می توان از نوع پوشیدن جوراب و سلیقه افراد، در انتخاب جوراب به شخصیت افراد پی برد و با آن ها ارتباط برقرار کرد.

سخن پایانی

اگرچه جوراب جزو آن دسته از لباس ها است که کم تر در مقابل دید می باشد اما خرید جوراب با کیفیت و مناسب برای حفظ سلامتی پاها لازم و ضروری می باشد. با رعایت نکات خرید و نگهداری مناسب که در بالا به آن اشاره شد می توانید یک جوراب مناسب و بادوام داشته باشید.

زیرپوش با در نظر گرفتن سلایق شما در هنگام خرید و با رعایت تمام نکات گفته شده در این مقاله، انواع جوراب زنانه و دخترانه ، جوراب مردانه و جوراب بچه گانه را در سایت برای مخاطبان فراهم کرده است و می توانید علاوه بر خرید اینترنتی و آسان این محصولات از کیفیت و اصالت کالا نیز مطمئن شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *