راهنمای خرید

شورت چی بخرم؟ آشنایی با انواع شورت زنانه + عکس

شورت چی بخرم

از سری سوالاتی که معمولا در زمان خرید شورت، برای افراد پیش می آید این مسئله می باشد که شورت چی بخرم؟ چه شورتی مناسب استفاده روزانه است؟ برای قرار گرفتن در هر محیط باید شورت مخصوصی استفاده شود؟

شورت، تنها یک لباس زیر ساده برای پوشاندن نقاط حساس بدن نیست. این لباس زیر، تمام روز در تماس مستقیم با بدن افراد می باشد. شاید این لباس، در زیر لباس های دیگر قرار بگیرد و به ندرت در مقابل دید باشد اما از لباس زیر های واجب برای هر فردی است.

بدن خانم ها نسبت به آقایان حساس تر و لطیف تر است. استفاده از لباس زیر مناسب و تمیز برای بهداشت خانم ها از واجبات می باشد. برای این که در طول روز و در حین انجام فعالیت های روزانه خود احساس بهتری داشته باشید، بهتر است با شورت های مختلف آشنایی داشته باشید و از هر مدل شورت، با توجه به جنس پارچه، طراحی و کارایی که دارد در مکان و زمان مشخصی استفاده کنید.

طراحی شورت برای آقایان به نسبت خانم ها، محدود تر می باشد. اکثر آقایان از شورت های پادار برای راحتی بیش تر و استفاده روزانه خود استفاده می کنند و نهایتا شورت های اسلیپ، برای آقایان ورزشکار کاربردی می باشد.

اما استفاده از شورت، برای خانم ها محدود به دو مدل ساده نیست. شاید خیلی از افراد طراحی شورت را محدود به شورت های کلاسیک که همان سبک قدیمی است بدانند. اما این دیدگاه درباره شورت های زنانه غلط است.

شورت از لباس زیر های محبوب می باشد. خانم ها بر خلاف آقایان، برای هر موقعیت و شرایطی از شورت های مخصوصی استفاده می کنند. شورت های زنانه شامل مدل های مختلف و متنوعی می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید که چه شورتی بخرید؟ و هر مدل شورت برای چه شرایطی مناسب است.

اهمیت شناخت انواع شورت زنانه

شورت، یکی از مهم ترین لباس زیر های مصرفی خانم ها می باشد. این لباس زیر، در تماس کاملا مستقیم با نقاط حساس بدن قرار می گیرد. استفاده از شورت تنها محدود به بهداشت و تماس با نقاط بدن نیست. شورت علاوه بر مسائل بهداشتی، در پوشش و استایل شما هم تاثیر گذار می باشد. اگر می خواهید در هر محیطی که قرار می گیرید. عالی به نظر برسید استفاده از شورت مناسب یکی از این پارامتر های اصلی می باشد.

افراد زمانی به اهمیت شناخت شورت می رسند که در شرایط مختلف قرار بگیرند و نیاز به استفاده از شورت های مختلف را احساس کنند.

این نکته ضروری است که بدانید در هر کجا از چه شورتی استفاده کنید.

  • اگر به یک مراسم دعوت شده اید و این مراسم برای شما دارای اهمیت است، زمانی که تصمیم به پوشیدن یک لباس جذب گرفته اید با پوشیدن شورت معمولی جلوه ی لباس رویی خود را نگیرید. استفاده از شورت های بندی که پوشش زیادی ندارند انتخاب مناسبی می باشد. اکثر شورت های بندی به گونه ای طراحی شده اند که زمان پوشیدن لباس های جذب مسیر خط شورت از زیر لباس مشخص نباشد.
  • شورتی که در طول روز استفاده می کنید با شورت های مصرفی در مجالس و مهمانی ها حتی شورت های باشگاه متفاوت می باشد. چون شورت در تمام طول روز با نقطه حساسی از بدن در تماس است، احتمال عفونت و مشکلات پوستی در این نقطه بسیار زیاد می باشد. لازم است از شورتی که استفاده می کنید مطمئن شوید.
اهمیت شناخت انواع شورت

اهمیت شناخت انواع شورت برای استفاده روزانه

  • شورت هایی که جنس پلاستیکی، یا مواد دارند. احتمال ایجاد عفونت و مشکلات پوستی را افزایش می دهد و برای افرادی که پوست حساسی دارند گزینه مناسبی نمی باشند. اما بهترین مدلی که توصیه به استفاده روزانه آن می شود شورت های کلاسیک می باشد. اگر می خواهید نگران خارش های پوستی نبوده و مشکلات بعد از استفاده از شورت های مختلف را نداشته باشید، روی جنس شورت خود حساس باشید. شورت های نخ پنبه که کم ترین میزان آسیب و مشکلات پوستی را داشته است امتحان کنید.
  • زمانی که هوا رو به گرما می رود همه افراد رفتن به سواحل و آفتاب گرفتن را انتخاب می کنند. یکی از لذت بخش ترین کار ها برای خانم های جوان آفتاب گرفتن می باشد. اما این تفریح تابستانی، لباس مخصوص خودش را دارد و استفاده از شورت و سوتین های معمولی برای آفتاب گرفتن انتخاب نادرستی می باشد. بیکینی، لباس زیر مخصوص آفتاب گرفتن می باشد. این مدل لباس زیر، تمام بخش های بدن را بیرون قرار می دهد. تنها قسمت بیکینی و باسن را با پارچه پوشش می دهید. نقاط دیگر برای تغییر رنگ و برخورد مستقیم آفتاب باز می ماند.

شورت بیکینی چیست؟ شناخت انواع لباس بیکینی

اهمیت شناخت انواع شورت

اهمیت شناخت انواع شورت، برای جلوگیری از عفونت

  • یکی از دغدغه های اصلی خانم ها بعد از زایمان افتادگی شکم و بدفرم شدن اندام می باشد. شاید این دیدگاه وجود داشته باشد که همه خانم ها بعد از زایمان دچار افتادگی اندام ها می شوند و زیبایی اندام خود را از دست می دهند اما این مسئله برای همه افراد صدق نمی کند. اگر نگران زیبایی اندام خود هستید بعد از زایمان از شورت های معمولی و راحت کم تر استفاده کنید. شاید پوشیدن شورت های گنی اتفاق جذابی نباشد اما استفاده از شورت های گنی مانع ار افتادگی شکم و پهلوی شما می شود.
  • خانم ها دوره ی قائدگی را در هر ماه تجربه می کنند. استفاده از شورت مناسب در زمان عادت ماهانه مسئله مهمی می باشد. بدن خانم ها در این زمان به نسبت زمان های دیگر حساس تر می باشد و عفونت با سرعت بیش تری به داخل بدن وارد می شود. برای این که دوران قائدگی خود را بدون مشکل و هرگونه عفونتی رد کنید، از شورت مناسب قائدگی یا همان شورتکس استفاده کنید.

شورتکس، پوشش بسیار مناسبی دارد و حساسیتی برای بدن خانم ها ایجاد نمی کند. همچنین این مدل شورت ها جذب خون بسیار بالایی دارند. و نگرانی خونریزی را برطرف می کند. شورتی که در این زمان استفاده می کنید نباید گرما و رطوبتی را در محدوده بدن شما ایجاد کند.

انواع شورت زنانه براساس جنس پارچه

این لباس زیر، چون در هر موقعیت و شرایطی همراه افراد می باشد، محدود به یک جنس و طرح نمی شود. این پارچه کاربردی حساس در جنس های مختلف برای انواع سلیقه ها تولید شده است. انواع پارچه های شورت شامل:

ابریشم

شورتی که از جنس ابریشم می باشد از گران ترین شورت های موجود در بازار می باشد. پارچه ابریشم، نخ بسیار ظریف و بادوامی می باشد که راحتی بسیار زیادی برای فرد ایجاد می کند. استفاده از جنس ابریشم برای شرایط و موقعیت های خاص زیبایی و جذابیت خاصی دارد و مناسب استفاده مدام نمی باشد.

نخ پنبه

یکی از بهترین جنس های شورت برای استفاده روزانه نخ پنبه می باشد. جنس نخ پنبه راحتی بسیار زیادی برای بدن ایجاد می کند. تنفس پذیری بالایی داد و هیچ گونه حساسیتی برای پوست های به نسبت حساس ایجاد نمی کند. افرادی که به دنبال راحتی هستند و می خواهند در حین انجام فعالیت های روزانه خود شورت مناسبی استفاده کنند. شورت نخ پنبه گزینه مناسبی می باشد.

اما این نکته درباره شورت های نخ پنبه وجود دارد. که به نسبت جنس های دیگر دیرتر خشک می شود و رطوبت روی لباس باقی می ماند.

انواع شورت زنانه براساس جنس پارچه

جنس نخ پنبه از انواع شورت زنانه

گیاهی

شورت گیاهی به شورت هایی گفته می شود که از الیاف گیاه بامبو تولید شده است. این مدل، به خاطر ترکیبات و الیافی که دارد. به نسبت شورت های دیگر استفاده از آن بیش تر توصیه می شود. این نوع شورت برای جلوگیری از حساسیت های پوستی تولید شده است. نرم و لطیف است اما از این مدل، نمی توانید توقع جذب رطوبت بالا را داشته باشید. شورت های گیاهی، مناسب همه افراد نیست. این مدل ممکن است با بدن همه افراد سازگاری نداشته باشد.

شورت گیاهی

شورت گیاهی از الیاف گیاه بامبو

توری

همه افراد در انتخاب لباس زیر، سلیقه ی یکسانی ندارند. شاید خیلی ها طرفدار لباس زیر های ساده، بدون هیچ گونه طرح و مدلی باشند. اما بعضی ها به دنبال جنس های توری باشند. جنس پارچه های توری از مدل های مختلف، کتان، ابریشم و الیاف مصنوعی می باشد. مدل های توری به دلیل گردش هوای خوب و طرح های سنگینی که دارد اغلب مورد پسند خانم های مسن می باشد. البته پارچه توری و دانتل، در بیش تر نمونه های فانتزی هم استفاده می شود.

شورت توری

شورت توری با گردش هوای بهتر

نانو

شورت نانو، از نمونه های مشابه مدل گیاهی می باشد. و از تولیدات درخت آووکادو می باشد. جنس نانو، به نسبت پارچه های دیگر از تولیدات امروز به حساب می آید. پارچه های نانو به خاطر مزایای که دارد در انواع شورت و لباس زیر کاربردی می باشد. استفاده از پارچه های نانو در لباس زیر، مانع نفوذ هرگونه عفونت و میکروب به داخل بدن می شود.

پارچه نانو، با قابلیت های مختلف تولید شده است. خانم هایی که از لکه های روی لباس همیشه شکایت دارند. لباس زیر نانو هیچ گونه لکی را به جا نمی گذارد. و لباس بعد از فشردن چروک و بد فرم نمی شود.

اگر بدن حساسی دارید و نگران تعریق و ایجاد بوی بد در بخش های مختلف بدن خود هستید. از شورت های جنس نانو استفاده کنید. این پارچه مانع ایجاد بوی بد در قسمت های مختلف بدن می شود و جنس آن کاملا ضد حساسیت می باشد. در استفاده از این مدل شورت محدودیتی برای افراد وجود ندارد.

شورت نانو

شورت نانو، مانع نفوذ عفونت

ساتن

شورت های جنس ساتن، به هیچ وجه مناسب استفاده روزانه نمی باشد. اما پارچه ساتن، لطافت بسیار زیادی دارد. و برای اکثر خانم های جوان و خوش ذوق این جنس پارچه مورد پسند می باشد. مدل ساتن، بیش تر جنبه زیبایی دارد. و اکثر دختر خانم های تازه عروس از لباس ساتن استفاده می کنند. لطافت پارچه ساتن به گونه ای است که در لباس خواب های مختلف هم استفاده می شود . بهترین نوع آن ساتن ابریشم می باشد.

انواع شورت براساس جنس پارچه

جنس ساتن، از انواع شورت زنانه

پلاستیکی

خانم های خوش ذوقی که به لباس زیر علاقه مند هستند. اکثرا به دنبال طرح های فانتزی و کارتونی می گردند. شورت های با طرح فانتزی، از جنس های مختلف می باشند. اما اکثر مدل های فانتزی بی کیفیت، از جنس های پلاستیکی می باشند.

برای پوشش دادن بخش های حساس بدن خود، هیچ گاه از جنس های پلاستیکی استفاده نکنید. جنس های پلاستیکی در ظاهر مثل مدل های دیگر است. و ممکن است به نظر جذاب باشد. اما استفاده طولانی مدت از محصولات پلاستیکی افزایش تعریق و ناراحتی های پوستی جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

انواع شورت زنانه براساس مدل

شورت کلاسیک

از نمونه های رایج و پراستفاده لباس زیر، این مدل می باشد. سبک این شورت کاملا کلاسیک بوده و نمونه ی امروزی مدل های گذشته می باشد. شورت کلاسیک، کاملا راحت و فاق بلند می باشد. هیچ گونه ناراحتی و فشاری را به همراه ندارد. این نوع شورت به دلیل راحتی و آزادی که دارد. برای استفاده در داخل خانه و زمان عادت ماهانه انتخاب مناسبی می باشد.

انواع شورت زنانه براساس مدل

شورت کلاسیک، از انواع شورت زنانه

شورت پادار

شورت پادار، اغلب برای لباس زیر آقایان کاربردی می باشد. و از شورت های محبوب و پرکاربرد برای آن ها به حساب می آید. اما نوع زنانه آن هم وجود دارد. شورت پادار زنانه، طراحی کاملا مشابه با شورت های مردانه دارد. و تمام بخش های باسن را پوشش می دهد.

شورت پادار، با وجود راحتی که دارد. برای استفاده روزانه کمی دست و پا گیر می باشد و اکثر خانم ها برای استفاده روزانه خود بیش تر از شورت های کلاسیک استفاده می کنند. شورت پادار، پوشش مناسبی است برای کسانی که با پیراهن و دامن های کوتاه احساس راحتی نمی کنند.

شورت پادار

شورت پادار مناسب دامن های کوتاه

شورت گنی

استفاده از شورت در هر شرایطی ضروری است. شورت گنی، برای استفاده روزانه و همه افراد کاربردی نمی باشد. اما از آن دسته لباس زیر هایی است که باید داخل کشوی لباس ها دیده شود. زمانی که مجبور به استفاده از لباس های مجلسی تنگ و چسبان در مهمانی ها و دورهمی ها هستید. و متاسفانه شکم به شکل بدفرمی نمایش داده می شود. شورت گنی مشکل شکم را برطرف می کند.

شورت گنی، بخش ناف و پهلو ها را به خوبی پوشش می دهد و با استفاده از گن، بافت های نرم چربی در زیر شورت پنهان می شود.

اما استفاده از شورت گنی را محدود به دوران کوتاهی بکنید. استفاده طولانی مدت از شورت های گنی، احتمال ایجاد عفونت های قارچی را در بدن افزایش می دهد.

شورت گنی

شورت گنی، مناسب لباس تنگ مجلسی

شورت فرانسوی

شورت فرانسوی، از طرح های مشابه شورت کلاسیک می باشد. شورت فرانسوی هم به خوبی شورت های کلاسیک بخش های بسیار زیادی را پوشش می دهد.

اگر از شورت های فاق کوتاه استقبال نمی کند و نمی خواهید لباس زیر در زیر شکم قرار بگیرد. شکل و فاق بسیار بلند برای پوشش بیش تر اندام ها استفاده می شود. شورت فرانسوی را نیز امتحان کنید.

شورت هیپسترز

اگر به دنبال یک شورت فاق کوتاه می گردید. شورت هیپسترز گزینه مناسبی می باشد. این مدل شورت، به شکل عدد 7 می باشد. طراحی ظریف شورت های هیپسترز به گونه ای است که کش شورت روی بخش های باسن قرار نمی گیرد. و خطی ایجاد نمی کند. به همین دلیل برای استفاده از شلوار های تنگ و چسبان می توانید از این مدل شورت استفاده کنید.

شورت تانگ

شورت تانگ، نمونه ی دیگری از شورت های بیکینی می باشد. که تنها جنبه زیبایی دارد و برای پوشش دادن اندام ها مورد استفاده قرار نمی گیرد. طراحی شورت تانگ، به شکل مثلثی است که به یک میزان در پشت و جلوی کار قرار گرفته است.

انواع شورت زنانه براساس مدل

شورت تانگ، از انواع مدل شورت زنانه

شورت بند جوراب دار

شورت، در مدل های مختلف و متنوعی تولید می شود. اما همه ی نمونه های کاربردی و پر مصرف نمی باشند. شورت بند جوراب دار، شورت های متصل به جوراب های ساق دار می باشد. این مدل از نمونه هایی است که برای همه ی خانم ها مورد استفاده قرار نمی گیرد و در موارد بسیار خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

شورت برزیلی

اگر از طرح لباس زیر های گره ای استقبال می کنید. شورت برزیلی همان شورت های گره ای محبوب می باشد. از ترکیب دو مدل تانگو و هیپسترز این نوع شورت تولید شده است.

شورت برزیلی در زیر لباس های دیگر کاربرد زیادی ندارد. چون گره ها از زیر لباس به شکل برآمده مشخص می شود. و جلوه زیبایی در ظاهر لباس ایجاد نمی کند. این طرح شورت، برای مسافرت به مناطق ساحلی و گرفتن حمام آفتاب تولید شده است. تا به صورت تکی مورد استفاده قرار بگیرد.

شورت برزیلی

شورت برزیلی برای گرفتن حمام آفتاب

شورت سی استرینگ

این مدل، از مدل جی استرینگ هم باز تر می باشد. در این شورت به میزان بسیار کمی از بند استفاده شده است. و تنها از پارچه محدودی برای پوشش دادن نقاط حساس بدن استفاده کرده است. بند این مدل شورت کاملا در داخل باسن قرار می گیرد و هیچ گونه نمای بیرونی ایجاد نمی کند. این مدل شورت هم تنها برای آفتاب گرفتن و تفریحات آبی مناسب می باشد. و انتخاب روزانه خانم ها نمی باشد.

 

شورت سی استرینگ

شورت سی استرینگ برای تفریحات آبی

شورت جی استرینگ

نمونه ای از شورت های بیکینی، می توان از شورت جی استرینگ نام برد. این مدل شورت برعکس نمونه های دیگر، برای محافظت و پوشش کاربردی ندارد. و تنها نقش زیبایی و تحریک پذیری را در بین بانوان ایفا می کند.

بیش ترین میزان استفاده از شورت های جی استرینگ، در سواحل و حمام آفتاب می باشد. این نمونه تنها از یک بند برای اتصال پارچه شورت استفاده کرده است تا بخش هایی بیش تری از بدن بیرون باقی بماند.

انواع شورت زنانه براساس مدل

شورت بیکینی، از انواع شورت زنانه

شورتکس

این مدل شورت، شورت های مخصوص قائدگی می باشند. از دغدغه های اصلی خانم ها در زمان عادت ماهانه. جذب خون و ایجاد لکه بر روی لباس می باشد. استفاده از شورتکس کار را برای خانم ها آسان تر کرده است. شورتکس، لباس زیری است سه لایه، که یک لایه ضخیم برای جلوگیری از نفوذ خون در داخل آن طراحی شده است.

شورتکس فاق بلند است و حساسیتی برای بدن ایجاد نمی کند. و با استفاده از شورتکس دیگر نگرانی برای نفوذ عفونت به داخل بدن وجود ندارد.

کلام آخر

شورت، لباس زیری است که کیفیت آن دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. خرید شورت مثل لباس های دیگر نمی باشد و نمی توانید تنها از روی ظاهر، شورت دلخواه خود را خریداری کنید. کشوی اکثر خانم ها، پر است از مدل های مختلف شورت های زنانه که هر کدام برای قرار گرفتن در یک محیط خاص طراحی شده است.

خیلی از خانمها، شورت های رنگی در مدل های مختلف را خریداری می کنند. و بی مصرف در داخل کشوی لباس های خود قرار می دهند. چون با کاربرد اصلی آن آشنایی ندارند.

خرید شورت های مختلف، برای رعایت بهداشت و حفظ سلامتی نکته مهمی می باشد. اما خرید شورت زمانی درست است که مناسب با موقعیت مورد استفاده قرار بگیرد. در این مقاله انواع مدل های شورت، با جنس های متنوع و کاربرد های مختلفی که دارند را بررسی کردیم تا اگر شورتی دیدید و تمایل به خرید آن داشتید، از نحوه استفاده و کاربرد آن مطلع باشید.

اگر، در شرایط مختلف نیاز به خرید یک مدل شورت داشتید و مدل دلخواه خود را پیدا نکردید و زمان کافی برای پیدا کردن مدلتان نداشتید، خرید از سایت زیرپوش را امتحان کنید. سایت زیرپوش به شما کمک می کند بدون نگرانی شورت خود را در زمان کوتاهی خریداری کنید. خرید انواع شورت زنانه از زیرپوش علاوه بر مزیت هایی همچون قیمت مناسب و تحویل آسان، از مزیت اطمینان از اصالت کالا نیز برخوردار است.

 

سوالات متداول

 


بهترین شورت هنگام استفاده از لباس های جذب چیست؟

شورت های بندی به دلیل اینکه اثری از خود از روی لباس باقی نمی گذارند، یکی از بهترین انتخاب ها هنگام استفاده از لباس های جذب هستند.

بهترین شورت برای استفاده روزانه و کاهش میزان آسیب و مشکلات پوستی چه شورتی است؟

شورت های نخ پنبه با تنفس پذیری بالایی که دارند معمولا هیچ مشکلی بر روی پوست ایجاد نمی کنند و بهترین انتخاب می باشند.

مناسب ترین شورت برای بعد از زایمان چه نوع شورتی است؟

شورت های گنی بعد از زایمان مانع از افتادگی شکم و پهلو شده و انتخاب مناسبی برای بعد از زایمان هستند.

آیا استفاده از شورت های پلاستیکی برای پوست نا مناسب است؟

شورت های پلاستیکی احتمال ایجاد مشکلات پوستی و عفونت را بر روی پوست افزایش می دهند و بهتر است به مدت طولانی مورد استفاده قرار نگیرند.

شورتکس چیست؟

شورتکس نوعی شورت است که به دلیل قابلیت جذب بالا در هنگام قاعدگی در خانم ها استفاده می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *