راهنمای خرید

لباس زیر رو اینجوری بشور! روش های شستشوی لباس زیر

شستشوی لباس زیر

لباس زیر، یک لباس معمولی برای استفاده روزانه نمی باشد. اگر به تمیزی و سلامت بدن خود اهمیت می دهید اولین نکته شستشو لباس زیر می باشد. لباس زیر را از لباس های دیگر خود مجزا بدانید. نحوه شستشوی لباس زیر با لباس های دیگر یکسان نمی باشد.

اگر می خواهید لباس زیری که استفاده می کنید احساس خوبی را به شما منتقل کند، همچنین عفونت و مشکلات بعدی را برای شما به دنبال نداشته باشد به نحوه ی شستشوی خود دقت کنید.

شاید آسان ترین راه برای شستشوی لباس ها استفاده از ماشین لباسشویی باشد. لباس های خود را داخل دستگاه انداخته و در کمترین زمان دستگاه شروع به کار کرده و لباس شما بدون هیچ دردسر و خستگی شسته می شود.

ماشین لباسشویی، در حالت کلی برای همین کار ساخته شده است و شاید این راه یکی از کم زحمت ترین کارهایی است که برای شستشو می توان انجام داد. اما اگر دوام و لطافت لباس زیر برای شما اهمیت دارد، لباس زیر خود را جور دیگری بشویید. ما در این مقاله سعی داریم شما را با روش های شستشویی لباس زیر آشنا کنیم تا عمر لباس زیرتان را افزایش دهید.

کی لباس زیر رو عوض کنیم؟

لباس زیر، کل روز در تماس مستقیم با بخش های حساسی از بدن شما قرار دارد. رعایت بهداشت، یک مسئله واجب و ضروری برای حفظ سلامتی افراد است. لازم است که در تعداد دفعات بالا لباس زیر تعویض شود تا مشکلات بعدی را به همراه نداشته باشد.

افراد دیدگاه های مختلفی درباره تعویض لباس زیر خود دارند. شاید خیلی از افراد لباس زیر خود را در فواص زمانی طولانی تعویض کنند و مشکلی وجود نداشته باشد. اما این وضعیت احتمال ایجاد عفونت، خارش و مشکلات بعدی را در طولانی مدت به دنبال دارد.

سعی کنید لباس زیر را در فواصل زمانی کوتاه تعویض کنید. شاید تعویض سوتین به اندازه شورت واجب نباشد اما شورت با قسمتی از بدن در تماس است که نباید کم ترین رطوبت و حرارتی داشته باشد. در نتیجه بهتر است شورت خود را 1 الی 2 بار در روز تعویض کنید تا احساس بهتری را تجربه کنید.

تعویض لباس زیر

تعویض لباس زیر برای پیشگیری از عفونت

انواع روش های شستن لباس زیر

برای این که یک لباس زیر با کیفیت تر کار کند، نحوه شستشوی آن مسئله بسیار مهمی می باشد. اگر می خواهید لباس زیر شما قوی تر کار کند قرار نیست روش بسیار عجیبی برای شستشوی آن به کار ببرید. افراد بسته به شرایط و زمانی که دارند روش های مختلف شستشوی را می توانند امتحان کنند.

شستشو لباس زیر با دست

خانم ها، لازم است زمان و شرایط خود را بررسی کنند. تا بهترین روش که مناسب شرایطشان می باشد را انتخاب کنند.  شسشتشوی لباس زیر با دست، بهترین روش شستشو می باشد. زمانی که لباس ها به صورت دستی شسته می شود احتمال لک، آسیب رسانی به بافت پارچه و حتی خرابی لباس زیر شما به صفر می رسد.

اما تنها شستشوی لباس زیر با دست کافی نمی باشد. این دیدگاه که لباس زیر را با دست شسته اید پس لباس زیرتان با کیفیت می ماند کاملا اشتباه می باشد.

شستشوی لباس زیر با دست

بهترین روش، شستشوی لباس زیر با دست

در زمان شستن لباس زیر به صورت دستی به چند نکته مهم باید توجه داشته باشید.

 • لباس زیر خود را هرگز با آب جوش یا آب خیلی سرد نشویید. خیلی از افراد بر این باورند که شستن لباس زیر با آب گرم، کثیفی و آلودگی ها را بهتر از بین می برد. آب داغ انتخاب مناسب تری برای تمیزی است اما استفاده از آب داغ به بافت لباس زیر آسیب می رساند و لباس شما را بی کیفیت می کند.
 • برای این که لباس زیر مورد استفاده خود را بهتر بشویید. لازم نیست با شدت و فشار زیادی چنگ بزنید. این روش شستن لباس نه تنها باعث تمیزی لباس شما نمی شود، بلکه لباس شما را با سرعت بیش تری خراب می کند. پارچه لباس زیر، هر جنسی هم که داشته باشد زمانی که تحت فشار باشد به مرور بافت و کیفیت اولیه خود را از دست می دهد. لباس زیرتان را با فشار های ملایم شبیه به ماساژ بشویید.
 • نکته دیگری که در زمان شستشوی دستی لباس خود، باید به آن دقت کنید. خشک کردن در مرحله آخر می باشد. تا جایی که می توانید لباس خود را با فشار های بسیار ضعیف خشک کنید.

شستشو لباس زیر با ماشین لباسشویی

شستن لباس زیر، با ماشین لباسشویی کار درست و منطقی نمی باشد. ماشین لباسشویی نه تنها برای لباس زیر که برای تمام لباس ها انتخاب نامناسبی می باشد. اما اکثر افراد به خاطر مشغله زیاد و کمبود زمان لباس های خود را داخل ماشین لباسشویی می شویند. استفاده از ماشین مزایایی دارد که شستشوی دستی این امکانات را برای ما ندارد.

هر چقدر هم که لباس های شما زیاد باشد با استفاده از ماشین لباس شویی، لباس های شما به سرعت شسته می شود. اما هیچ وقت از ماشین لباسشویی توقع تحویل دادن یک لباس با کیفیت را نداشته باشید.

یک لباس وقتی با لباس های دیگر شسته می شود، بافت آن با بافت لباس های دیگر باهم ترکیب می شوند. این تماس های مداوم به بافت پارچه آسیب وارد می کند و جلوه لباس را به طور کامل می گیرد.

شستشوی لباس زیر با ماشین لباسشویی

شستشوی لباس زیر با ماشین لباسشویی برای سرعت بیش تر

شستشو با کیسه شستشو لباس زیر

اگر شستشوی لباس برای شما، کار سنگین و دشواری است. استفاده از ماشین لباسشویی کار شما را راحت تر می کند. اما به همان اندازه که سرعت کار شما بیش تر می شود لباس زیر شما با همان سرعت کیفیت خود را از دست می دهد.

اگر وضعیت شما به گونه ای است که باید از لباس شویی استفاده کنید. راه های میانبر زیادی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به لباس زیر شما وجود دارد. شستشو با کیسه، یکی از راهکار های مفید برای شستشوی با ماشین لباسشویی می باشد.

کیسه شستشو، یک محافظ قوی برای لباس های شما می باشد. زمانی که از کیسه جدا کننده استفاده کنید بافت لباس شما کاملا مجزا شسته می شود. کیسه همچنین از برخورد سگک و دکمه لباس های دیگر با لباس شما جلوگیری می کند. کیسه باعث می شود تا هزینه و انرژی که برای لباس زیرتان گذاشته اید هدر نرود.

اگر لباس زیری که خریداری کرده اید را دوست دارید و می خواهید سالم و با دوام بماند. لازم است به دمای آب مصرفی برای شست شو هم دقت کنید. دمای آبی که برای شستشو استفاده می کنید بستگی به جنس پارچه لباس زیر شما دارد. زمانی که می خواهید لباس خود را بشویید تنها 3 دمای سرد، ولرم و گرم را دارید.

 • جنس پارچه خود را بررسی کنید، اگر لباس زیر شما جنس حساس و ظریفی دارد. از دمای آب داغ و یا ولرم هرگز استفاده نکنید. آب داغ شاید کیفیت شستشوی لباس را بالا ببرد اما آسیب بسیار زیادی هم به پارچه وارد می کند.
 • شستشو با آب داغ، یا همان دمای بالا تر از 50 درجه، بهترین لکه بر است و خیال شما را از پاک شدن مایع روی لباس راحت می کند. اما این دما بیش تر برای لباس هایی که رنگی نیستند و مقاومت بالا تری دارند قابل استفاده می باشد.
 • بهترین دما، برای شستن هر نوع الیاف و پارچه ای، آب ولرم می باشد. اگر می خواهید لباس هایتان را بی دردسر بشویید، دمای آب را بین 30 تا 45 درجه بگذارید. این دما هم به نسبت دمای سرد، لباس شما را بهتر تمیز می کند هم نگرانی بابت آسیب رسانی با آب داغ را از بین می برد.
شستشو با کیسه شستشو لباس زیر

شستشو با کیسه شستشو لباس زیر، برای دوام بیش تر پارچه لباس زیر

بهترین شوینده برای شستشو لباس زیر

اگر تمام نکات شستشو را رعایت کنید اما شوینده مناسبی را انتخاب نکنید؛ احتمال لک و خرابی پارچه لباس زیاد می شود. برای شستن لباس به صورت دستی و یا به وسیله ماشین لباسشویی شوینده های مختلفی وجود دارد.

 • صابون لباسشویی

این شوینده، پاکنندگی بسیار قوی دارد. اگر تمایل به شستن لباس خود به صورت دستی دارید و یا حتی نیاز به شستشو توسط ماشین دارید صابون لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد. صابون لباسشویی، خاصیت نرم کنندگی فوق العاده ای دارد و لباس ها بهتر شسته می شوند. یکی از ویژگی هایی که این صابون ها دارند شستشوی پارچه های لطیف مثل لباس کودک می باشد.

استفاده ازاین شوینده برای شستشوی دستی مشخص است. اما شاید خیلی از خانم ها از نحوه استفاده صابون در داخل لباسشویی اطلاعی نداشته باشند. اگر تصمیم دارید لباس خود را با صابون بشویید، صابون را رنده کنید یا صابون رنده شده خریداری کنید تا داخل محفظه ماشین قرار بگیرد.

 • مایع لباسشویی

مایع لباسشویی، در دو حالت هم قابل استفاده می باشد. این مدل، کاملا حل شده می باشد و سرعت شستشو را بالا می برد. مایع لباسشویی با اکثر لباس ها، همخوانی دارد و می توان به راحتی از آن استفاده کرد. اگر لباس ها با مایع شسته شود احتمال چروک شدن آن هم کم تر است.

بهترین شوینده برای شستشو لباس زیر

مایع لباسشویی، از بهترین شوینده ها برای شستشو لباس زیر

 • قرص ماشین لباسشویی

قرص ماشین از پاک کننده های قوی می باشد. که تنها برای استفاده داخل ماشین لباسشویی طراحی شده است. کاربرد قرص با شوینده های دیگر کاملا متفاوت می باشد. اما برای کسانی که می خواهند لباس های خود را به صورت ماشینی بشویند استفاده از قرص ماشین ضروری می باشد.

قرص ماشین هم یک جرم گیر قوی برای لباس شویی است. هم از ایجاد بوی بدی رطوبت که زمان شستشوی همزمان برای لباس ها پیش می آید جلوگیری می کند.

 • کپسول ژله ای لباس شویی

زمانی که لباس شما گران قیمت و سنگین است، استفاده از شوینده های معمولی کمی نگران کننده می باشد. در این شرایط کپسول ژله ای را امتحان کنید؛ این کپسول ها هزینه بیش تری دارند اما کیفیت لباس شما را تضمین می کند.

چطور لباس زیر را خشک کنیم

اگر تمام نکات شستشو را برای لباس خود رعایت کنید، اما لباس زیر را در وضعیت نامناسبی خشک کنید. بازهم لباس شما کیفیت اولیه خود را از دست می دهد.

برای اینکه بعد از شستشوی لباس، نگران لباس زیر خود نباشید نکات زیر را در خشک کردن لباس خود رعایت کنید.

 • اگر برای خشک شدن لباستان عجله دارید، داخل خشک کن لباسشویی بیندازید. اما فشار اضافی برای خشک کردن به لباس وارد نکنید. خیلی از خانم ها، زمانی که شستشوی لباسشان تمام می شود؛ با یک فشار عمیق کار خود را به پایان می رسانند. این حرکت کمکی به خشک کردن لباس شما نمی کند و تنها به الیاف لباس تان آسیب می رساند.
 • بهترین فضا و مکان برای خشک کردن لباس، فضای باز و نور مستقیم آفتاب می باشد. در این حالت هم بوی بدی در لباس ایجاد نمی شود هم احتمال جذب میکروب و عفونت کم تر می شود.
 • اگر شرایط پهن کردن لباس، در زیر نور مستقیم را ندارید شرایط دیگری را جایگزین کنید. لباس زیر خود را روی بند داخل خانه قرار دهید اما پنجره ها را باز کنید تا هوا در حرکت باشد. اگر این شرایط هم برای شما زمان بر است بند رخت حرارتی را امتحان کنید.
چطور لباس زیر را خشک کنیم

خشک کردن لباس زیر با فشار زیاد

کلام پایانی

لباس زیر، یکی از مهم ترین لباس های افراد می باشد. روی بهداشت لباس زیر خود حساس باشید؛ لباس زیر تماس کاملا مستقیمی با بدن افراد دارد و گاهی تمام روز مورد استفاده خانم ها قرار می گیرد.

اگر می خواهید عمر لباس زیرتان را افزایش دهید. بهترین روش های شستشو را برای لباس خود به کار ببرید. هر چقدر هم که لباس شما با کیفیت و زیبا باشد، اگر اصولی و با روش درستی شسته نشود، لباس زیر محبوبتان به یک لباس یک بار مصرف تبدیل می شود.

زمانی می توانید یک لباس زیر خوب و با کیفیت داشته باشید که انرژی کافی برای خرید و شستشوی لباس خود بذارید. یکی از راه های خرید لباس زیر مناسب خرید اینترنتی می باشد. سایت زیرپوش یکی از بهترین ها در فروش لباس زیر های پرطرفدار و محبوب می باشد.

با خرید لباس زیر از زیرپوش و تضمین کیفیت خریدی بسیار راحت و سریعی را تجربه خواهید کرد. لباس های زیر با کیفیت به نسبت لباس های زیر بی کیفیت کمتر نیاز به شستشو دارند. کافی است وارد صفحه خرید انواع لباس زیر از زیرپوش شده و کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *