راهنمای خرید

اینجوری سوتین نخر | اشتباهات رایج در خرید سوتین

اشتباهات خرید سوتین

خرید سوتین مناسب

خرید سوتین، برای خانم های خوش ذوق و خوش استایل کار لذت بخشی است و زمان زیادی برای پیدا کردن سوتین مناسب خود می گذارند. سوتین را نمی توان فقط یک لباس زیر فانتزی دانست که برای پوشش سینه ها استفاده می شود.

یکی از اشتباهات خرید سوتین، انتخاب از روی بی اطلاعی یا صرفا جذابیت ظاهری سوتین می باشد. که عوارض جبران ناپذیری را به مرور زمان به همراه دارد. در این مقاله می خواهیم اشتباهات رایج در خرید سوتین را برای شما بیاوریم تا سوتین مناسب با فرم و جثه خود را خریداری کنید.

اشتباهات خرید سوتین

زمانی که از یک خرید طولانی بر می گردید. اگر لباسی که خریداری کرده اید با کیفیت و مناسب سایز شما باشد. احساس خوبی نسبت به خرید خود پیدا می کنید. اما اگر از جنسی که خریداری کرده اید رضایت نداشته باشید همه چیز برعکس می شود.

 خرید سوتین هم از آن دسته خرید ها به حساب می آید که اگر دقت کافی به جزئیات نداشته باشید شاید هیچوقت نتوانید از سوتین که خریداری کرده اید استفاده کنید. موارد زیر اشتباهات خرید سوتین می باشد. که با اطلاع از این اشتباهات و اقدام صحیح می توانید سوتین دلخواه خود را بدون نگرانی چه به صورت حضوری چه به شکل آنلاین خریداری کنید.

 

 • بی اطلاعی از سایز سوتین

سایز سینه خود را قبل از رفتن به خرید به وسیله راهنمای اندازه گیری سایز بدست بیاورید. خرید سوتین مناسب باعث می شود هر نوع لباسی روی تن شما خوش فرم باشد. اما اگر دچار اشتباهات خرید سوتین بشوید. سوتین نامناسبی انتخاب می کنید که به مرور باعث افتادگی سینه ها و مشکلات عضلات گردنی می شود.

"<yoastmark

 • بی توجهی به جنس پارچه سوتین

همیشه جنس پارچه سوتینی که می خواهید خریداری کنید را بررسی کنید. اگر پوست حساسی دارید از جنس نخ پنبه یا پارچه های نرم و لطیف استفاده کنید. بعضی از پارچه های به کار رفته در سوتین تنها برای زیباتر کردن کار است و احتمال افزایش تعریق بدن و خارش پوست را افزایش دهد. هرچقدر در لباس زیر از الیاف نخ وپنبه بیش تر استفاده شده باشد کیفیت بهتری از آن انتظار می رود. اما این نکته وجود دارد که در این حالت لباس زیر زود از بین می رود سعی کنید سوتینی که انتخاب می کنید درصد پایینی الاستین نیز داشته باشد تا عمر سوتین بیش تر باشد.

 • رد شدن از جزئیات به کار رفته در سوتین

اگر از آن دسته افراد هستید که ممکن است جزئیات شما را اذیت کند. زمان خرید به جزئیات سوتین بیش تر دقت کنید. گاهی افراد سوتین را با رضایت کامل خریداری می کنند. اما هنگام استفاده با مشکلات زیادی روبرو می شوند. دوخت پارچه، تور و دانتل کار شده روی سوتین و یا حتی فنر آن امکان کلافگی برای خانم ها را به دنبال دارد.

رد شدن از جزئیات به کار رفته در سوتین

دوخت پارچه، یکی از موارد رد شدن از جزئیات به کار رفته در سوتین

 • خرید بی هدف

زمان هایی وجود دارد که کاملا بی هدف خرید می کنید. با خرید بی هدف تنها یک سوتین به سوتین های بی کاربرد دیگر اضافه می کنید. برای خرید خود هدف داشته باشید یعنی اگر به دنبال تحرک و ورزش کردن هستید سوتین جذب و اسپرت بخرید. اگر به فکر شرکت در یک مجلس هستید به دنبال جنس ساتن بروید. شاید هم بخواهید یک سوتین راحتی برای خانه داشته باشید. سوتین دارای تنوع بسیار زیادی است سعی کنید سوتین های متنوع مناسب با شرایطی که در آن قرار می گیرید را خریداری کنید.

 • بررسی نکردن قزن سوتین

شاید خیلی از خانم ها از این مورد به سادگی رد شوند. یکی از اشتباهات خرید سوتین، بررسی نکردن قزن سوتین می باشد. خانم های لاغر اندام که بدن پری ندارند می توانند از سوتین های با قزن کم استفاده کنند. اما خانم هایی که بدن پری دارند ترجیحا اگر از نیم تنه یا سوتین های با قزن بیش تر استفاده کنند بهتر است و پشت بدنشان خوش فرم تر دیده می شود. همچنین سوتین های با قزن بیش تر با تحرک و فشار احتمال باز شدنشان کم تر است.

 • خرید سوتین ارزان

خرید سوتین ارزان قیمت همیشه برد به حساب نمی آید. یکی از اشتباهات خرید سوتین، انتخاب سوتین ارزان و بی کیفیت می باشد. این نوع سوتین با دو بار شست و شو کیفیت اول خود را از دست می دهد و دیگر قابلیت استفاده را ندارد. با چشم پوشی از قیمت محصول، اول از کیفیت آن مطمئن شوید.

پوشیدن سوتین مناسب

در خرید سوتین دست و دلباز باشید. در کشوی هر خانمی تنوع رنگ و مدل سوتین های مختلف لازم است.

 • اگر عادت به پوشیدن سوتین در تمام طول روز دارید. سوتین های نرم و راحتی برای استفاده روزانه خود داشته باشید تا هم احساس راحتی داشته باشید هم سوتین ها را باهم تعویض کنید.
 • برای شرکت در مجالس، نمی توان از سوتین های معمولی و روزانه استفاده کرد. برای زیر لباس های مجلسی سوتین های اسفنجی یا هر نوع سوتینی که فرم سینه ها را بهتر از خودش نشان می دهد باید استفاده کرد. برای زمان هایی که لباس دکلته می پوشید حتما یک سوتین پروانه ای داشته باشید. این مدل سوتین بدون بند است و در عین حال که سینه شما را خوش فرم می کنند هیچ گونه بندی ندارد که جلوه لباس شما را بگیرد.
 • خانم های ورزشکار، نباید هرگز از سوتین های معمولی در هنگام ورزش کردن استفاده کنند. سوتین مناسب ورزش، سوتینی است که یک سره و جذب است تا هم ورزشکار در زمان انجام حرکات محدود نشود. هم عوارض جانبی به دنبال نداشته باشد.
 • با لباس های مختلف رعایت رنگ سوتین از واجبات است. اگر زمانی انتخاب شما پوشیدن یک لباس سفید می باشد. استفاده از سوتین مشکی و رنگی انتخاب درستی نمی باشد.
 • اگر لباسی انتخاب کرده اید که بدن نما می باشد. از لباس زیر رنگ بدن استفاده کنید. هرچقدر سوتین از زیر لباس مشخص نباشد. لباس رویی بهتر دیده می شود.
پوشیدن سوتین مناسب

پوشیدن سوتین مناسب استفاده روزانه

5 نکته درباره نگه داری سوتین

برای این که یک سوتین زمان زیادی برای شما عمر کند و کارایی داشته باشد لازم است که علاوه بر موارد گفته شده، شرایط نگهداری مناسبی نیز داشته باشد. هر چقدر هم که یک محصول با کیفیت و گران قیمت باشد. اگر درست استفاده نشود به سرعت از بین می رود.

 1. سعی کنید سوتین دیگری به عنوان جایگزین داشته باشید. در بین سوتین ها همیشه یک سوتین وجود دارد که در آن احساس راحتی بیش تری دارید و طولانی مدت از آن استفاده می کنید. استفاده مداوم از یک سوتین احتمال خرابی آن را بیش تر می کند. اگر می خواهید سوتین شما سالم بماند و کیفیت خود را به سرعت از دست ندهدحتما سوتین جایگزین داشته باشید.
 2. شست و شوی مناسب، بر دوام سوتین تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر سوتین خود را داخل لباسشویی قرار دهید تا با سایر لباس ها یک جا شسته شود. سوتین شما کاملا از بین می رود و احتمال تغییر رنگ آن نیز وجود دارد. لباس زیری که در داخل لباسشویی شسته شود هیچ وقت به شکل اول خود بر نمی گردد و کیفیت خود ار از دست می دهد. برای اینکه نگران تغییر شکل و فرم سوتین خود نباشید. حتما سوتین را با دست و آب ولرم بشویید.
 3. یکی از اشتباهات رایج در استفاده از سوتین، پوشیدن به هنگام خواب می باشد. سعی کنید عادت غلط خوابیدن با سوتین را ترک کنید. خیلی از خانم ها در هنگام خواب هم سوتین را از خودشان دور نمی کنند. استفاده بیش از حد سوتین هم برای سلامت خانم ها مضر است هم در بلند مدت فرم سوتین را از بین می برد.
 4. بعضی از افراد هستند که چون سوتین شان راحت و کاربردی است. آن را بیش تر از یک سال نگه می دارند و استفاده می کنند. هرچقدر هم که یک سوتین برای شما کاربردی و خوب باشد مثل همه وسایل تاریخ انقضایی برای آن وجود دارد. عمر مفید یک سوتین بین 6 الی 9 ماه می باشد بعد از آن باید به فکر خرید سوتین دیگری باشید.
 5. سوتین مناسب سایزتان را بپوشید. زمانی که سوتین شما تنگ باشد فشار بیش از حدی به سینه ها وارد می شود که ریشه بسیاری از بیماری های زنانه است. همچنین باعث خرابی و نافرم شدن کاپ سوتین می شود.
نکات نگه داری سوتین

شستشوی مناسب از نکات نگه داری سوتین

سخن پایانی

زمانی که به دنبال خرید یک لباس زیر می روید. به غیر از ظاهر کار، سایز و کیفیت لباس اهمیت بسیار زیادی دارد. در خرید سوتین، اهمیت این مسئله دوبرابر می شود. چون سوتین در زیر لباس های دیگر قرار می گیرد. اگر کیفیت و اندازه آن مناسب نباشد جلوه لباس رویی را به طور کامل می گیرد. در این مقاله تمام اشتباهات خرید سوتین قرار گرفته است تا در هنگام خرید سوتین به این موارد توجه شود و خرید باب میل تان را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *