راهنمای خرید

خوابیدن با سوتین | چرا نباید با سوتین خوابید؟

خوابیدن با سوتین

سوتین، محافظ سلامت سینه ها می باشد. استفاده از این لباس زیر اگر به میزان محدود و اصولی باشد ضامن سلامتی است و هیچ گونه عوارضی برای خانم ها ندارد. اما اگر استفاده از سوتین افراطی شود، نه تنها مفید نیست بلکه عوارض زیادی را هم به دنبال دارد.

خیلی از خانم ها، عادت به خوابیدن با سوتین در طول شبانه روز دارند و لباس زیر را از خود جدا نمی کنند. سوتین برای فرم دهی و بالا نگه داشتن سینه کاربردی است و باعث خوش فرم شدن استایل می شود. اما بعد از یک روز استفاده کامل از سوتین، تن کردن سوتین در زمان خواب گزینه ی مناسبی نمی باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیش تر درباره سوتین و نباید های استفاده از سوتین بدانید.

فواید استفاده نکردن از سوتین در خواب

یکی از نکاتی که اکثر افراد به آن اشاره می کنند، استفاده نکردن از سوتین در هنگام خواب می باشد. بعضی ها این اعتقاد را دارند که استفاده از سوتین در زمان خواب عوارض و مشکلات جبران ناپذیری را به دنبال دارد. خیلی ها هم بر این باورند که افتادگی سینه از عوارض نبستن سوتین می باشد. این حرف ها اساس علمی ندارد و دلیل خوبی برای مشکلات احتمالی نیست اما استفاده نکردن از سوتین فواید زیادی در روند خواب شما دارد.

 •  بستن سوتین در هنگام خواب، راحتی فرد را در زمان خوابیدن می گیرد. کاپ سوتین در زمان جابجا شدن مانع راحتی می باشد.
 •  در زمان خواب، سرعت جریان خون در پایین ترین حالت خود می باشد. برای این که مانع حرکت جریان خون نشوید استفاده از سوتین در زمان خواب را کم تر کنید.
 • برای این که خواب شبانه روزی شما به هم نخورد باید از لباس های نرم و راحت استفاده کنید که هیچ گونه فشاری به بدن وارد نشود. وقتی بدون لباس بخوابید کیفیت خواب شما هم بهتر می شود.
 • سوتین، بند و قلاب های زیادی دارد. استفاده از سوتین باعث خارش و گاهی خراش ناشی از این بند و سوتین ها می شود که مانعی برای خواب شما نیز می باشد.
 • خوابیدن با سوتین، احتمال ایجاد عفونت های قارچی را هم افزایش می دهد. اگر زمان خواب در دمای بالا از سوتین استفاده کنید، رطوبت و تعریق بدن افزایش می یابد. این رطوبت در طولانی مدت زمینه ساز عفونت های قارچی است.
فواید استفاده نکردن از سوتین در خواب

خواب راحت، از فواید استفاده نکردن از سوتین

نکات استفاده از سوتین در خواب

گاهی، فرم سینه خانم ها به گونه ای است که اگر از سوتین استفاده نکنند مشکلات خوابشان بیش تر هم می شود. در این شرایط با رعایت چند نکته می توان خواب راحتی را تجربه کرد:

 1. اگر تمایل دارید که زمان خواب از سوتین استفاده کنید، سوتین های راحتی را امتحان کنید. این نوع سوتین در عین حال که محافظ سینه ها می باشد؛ مانع جریان گردش خون و خواب شما هم نمی شوند.
 2. استفاده از سوتین های فنردار و تنگ، برای استفاده محدود در طول روز مناسب است. اما اگر می خواهید در زمان خواب هم از سوتین استقاده کنید این مدل سوتین ها، بدن را زخم کرده و کیفیت خواب شما را دچار مشکل می کنند.
 3. خانم هایی که سینه های یزرگ و درشتی دارند، اگر زمان خواب از سوتین استفاده نکنند، سنگینی سینه ها برایشان آزار دهنده می باشد. در این شرایط استفاده از سوتین لازم است اما از سوتینی استفاده کنید که هیچ گونه قفل و دکمه ای نداشته باشد تا موقع جابجایی در خواب بدن را زخم نکند.
 4. سعی کنید سوتین هایی که خریداری می کنید جنس نخ و پنبه باشد. این جنس خنک است و کم تر باعث ایجاد تعریق و سوزش در بخش های مختلف بدن می شود.
نکات استفاده از سوتین در خواب

نکات استفاده از سوتین در خواب،استفاده از جنس نخ و پنبه

عوارض استفاده نکردن از لباس زیر در طول روز

لباس زیر، یک لباس مزاحم و دست و پا گیر نیست. شاید این لباس مناسب استفاده در طول شبانه روز نباشد، اما از کاربردی ترین لباس ها در طول روز می باشد.
لباس زیر، محافظ اندام های بدن است و پوشیدن آن احساس بهتری را ایجاد می کند. برخی از افراد با پوشیدن لباس زیر ارتباط نمی گیرند و اکثر اوقات بدون لباس زیر در محیط ها مختلف قرار می گیرند. به همان اندازه که خوابیدن با سوتین، عوارضی را به دنبال دارد، استفاده نکردن از آن در طول روز هم عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد:

 •  لباس زیر، مانع افتادگی سینه ها می شود؛ نمی توان گفت دلیل اصلی نوع فرم و افتادگی سینه ها سوتین می باشد اما استفاده نکردن از آن می تواند شرایط را تشدید کند.
 •  اگر ورزشکار هستید یا تحرکات زیادی دارید، استفاده از لباس زیر را فراموش نکنید. تحرک و ورزش مفید است اما زمانی که ضربه ای به بدن وارد نکند. لباس زیر یک محافظ دربرابر ضربه و تعریق می باشد. پوشیدن سوتین سینه ها را بالا نگه می دارد و استایل ورزشی فوق العاده ای را می سازد.
 • استفاده از شورت در حین انجام حرکات ورزشی وسیله مناسبی برای جذب تعریق بدن می باشد. اگر در زمان انجام حرکات از لباس زیر استفاده نکنید محافظی بین بخش های حساس بدن شلوار شما وجود ندارد و باعث ایجاد بوی بد می شود.
 • استفاده از لباس زیر را جدی بگیرید. اگر به بدنتان اهمیت می دهید و نمی خواهید میکروب و عفونتی وارد بدن شود از لباس زیر تمیز در طول روز استفاده کنید.
عوارض استفاده نکردن از لباس زیر

عوارض استفاده نکردن از لباس زیر، احتمال ایجاد عفونت

 •  لباس زیر، یک محافظ برای لباس های شماست. شورت ترشحات احتمالی را جذب می کند و مانع نفوذ به لباس های رویی شما می شود.
 •  یکی از کاربرد های اصلی شورت، استفاده در زمان عادت ماهانه می باشد. در این شرایط هیچ راهی جز پوشیدن شورت برای قرار گرفتن پد روی آن وجود ندارد.
 • آخرین دلیلی که لزوم استفاده از لباس زیر را نشان می دهد، استایل شما می باشد. خانم هایی که به استایل بدنی خود اهمیت می دهند از سوتین های مناسب با بدنشان استفاده می کنند. اگر می خواهید لباس روی بدن شما به خوبی بخوابد و جلوه زیبایی داشه باشد باید لباس زیر مناسبی را استفاده کنید.

خوابیدن با سوتین

لباس زیر، لباسی است که همه جا و در هر شرایطی استفاده از آن ضروری است. این پارچه ساده استایل شما را می سازد. لباس زیر، محافظ بدن شماست و از نفوذ هرگونه عفونت به داخل بدن جلوگیری می کند و از محبوب ترین لباس ها در بین خانم ها می باشد که تنوع مدل های آن بسیار زیاد است.
اما هر لباسی باید در زمان خود و به صورت محدود استفاده شود. شاید شما سوتین خود را دوست داشته باشید و بخواهید تمام طول روز را با آن بگردید. این که کل روز یک لباس زیر تن شما باشد اتفاق عجیبی نیست و دردسری هم ندارد، اما اگر این لباس زیر را در هنگام خواب از خود جدا نکنید مشکل ساز می شود و عوارضی را به دنبال دارد.
اگر از آن دسته افراد هستید که فرم سینه های شما بزرگ است و یا عادت به خوابیدن با سوتین دارید، سوتین های راحتی نخی را که بدون هرگونه قفل و قزن است را امتحان کنید. اما اگر حتی زمان کافی برای خرید شورت و سوتین های راحتی ندارید؛ سایت زیرپوش، با فروش آنلاین لباس زیر، کار شما را آسان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *