راهنمای خرید

راهنمای خرید انواع جوراب شلواری زنانه

جوراب شلواری مناسب

پا، یکی از قسمت های مهم و حیاتی در بدن است. شاید همه افراد دوست نداشته باشند این بخش از بدن خود را بپوشانند. این انتخاب کاملا بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد. گاهی بعضی از خانم ها تمایل دارند لباس خود را با بدون هیچ گونه جورابی بر تن کنند و استایل خودشان را بدون جوراب بیش تر دوست دارند. اما این مسئله همیشگی نیست. بعضی از اوقات لباس دلخواه شما، کوتاه و باز است. در این شرایط برای بهتر دیده شدن استایل، نیاز به جوراب شلواری بیش تر احساس می شود. در ادامه این مطلب ما را دنبال کنید تا اطلاعات بسیار مفیدی درباره جوراب شلواری که داخل کمدتان مانده است بدانید. تا بفهمیم چه جوری جوراب شلواری مناسب بخریم.

جوراب شلواری چیست؟

جوراب شلواری (به انگلیسی: Pantyhose) نوعی شلوار شبیه به جوراب برای پوشش پا است. قسمت های بالای آن معمولا ضخیم تر و سایر قسمت های آن نازک است. مشکی و رنگ پا نیز در محبوب ترین رنگ ها در انتخاب افراد هستند.

درواقع جوراب شلواری، همان ساپورت یا پاپوش بلند می باشد. اگر از استایل های ساده و تکراری خسته شده اید، جوراب شلواری را امتحان کنید. جوراب شلواری پاهای شما را به بهترین شکل پوشش می دهد. با استفاده از جوراب شلواری هم نگرانی شما از بیرون ماندن پاهایتان برطرف می شود. هم بخش های ناهموار و ناصاف پاهایتان پوشیده می ماند. جوراب شلواری مناسب محافظی است در برابر تمام آسیب های احتمالی.

چرا جوراب شلواری بپوشیم؟

اگر می خواهید با هر سبک و استایلی، متفاوت به نظر بیایید. جوراب شلواری را در لیست خرید های خود قرار دهید. جوراب شلواری شاید همیشه و در هر استایل و پوششی استفاده نشود. اما زمانی که می خواهید در یک دورهمی دوستانه شرکت کنید. به کاربرد جوراب شلواری پی می برید. جوراب شلواری با شورتک های جین، دامن های کوتاه کتان و مازراتی. حتی با پیراهن های کوتاه مجلسی قابلیت استفاده دارد. جوراب شلواری اگر به جا و در زمان مناسبی مورد استفاده قرار بگیرد، جذاب ترین استایل ها را می سازد.

چرا جوراب شلواری بپوشیم

جوراب شلواری مناسب ساختن استایل

مزایای پوشیدن جوراب شلواری

هر لباسی که زمانی خریداری می شود، قطعا مزایایی دارد و برای آن لحظه استفاده از آن ضروری است. جوراب شلواری از پوشش های واجب و روزانه خانم ها نیست. شاید ماه ها جوراب شلواری داخل کمد بدون استفاده بماند. اما داشتن جوراب شلواری های رنگی در بین لباس ها لازم است. قرار نیست که همیشه لباس های روزانه را اولویت خرید خود قرار دهیم. خواسته ی هر خانم خوش استایلی داشتن تیپ متفاوت و خاص می باشد. سلیقه افراد متفاوت است.

شاید خیلی ها استفاده از جوراب را دوست نداشته باشند. تن خور پیراهن و دامن خود را بدون جوراب بیش تر بپسندند اما برای متفاوت بودن باید ریسک کرد. استفاده از جوراب شلواری های رنگی در استایل یک ریسک است.  اگر جوراب شلواری مناسب را انتخاب کنید و آن را درست ست کنید، تیپ شما کاملا منحصر به فرد می شود. جوراب شلواری یک لباس یا پوشش معمولی نیست. این مسئله زمانی به شما ثابت می شود که می خواهید پاهای خود را بپوشانید.

 •  زمان هایی وجود دارد که ناخواسته پاهایتان کبود می شود. شاید هم کبود نباشد و ترک های پوستی آزار دهنده نمایان شدند. حتی گاهی جای زخم هایی که روی پاها ماندگار شده اند. تمامی این ها شمارا برای پوشیدن پیراهن و شلوارک دلخواهتان محدود می کند. اما برای پوشیدن لباس های دلخواهتان خود را محدود نکنید. با جوراب شلواری محدودیت معنایی ندارد. جوراب شلواری مجلسی یا جوراب شلواری های توری را در پوشش خود قرار دهید.
 • جوراب گاهی، نقش پوشش دهنده برای پاهای شما را دارد، اما گاهی این جوراب، یک محافظ است. هم می خواهید خوش استایل باشید هم نگران سرما هستید. جوراب شواری بافت را امتحان کنید. با این جوراب شلواری ها شما تیپ زمستانی خود را هم تکمیل کرده اید.
 • شاید برای ما، کمی عجیب باشد اما در کشور های غربی، جوراب شلواری های زنبوری پوشش ثابت در استایل های خیابانی می باشند. جوراب شلواری های توری زیبایی متفاوتی به استایل های کژوال می دهد.
مزایای پوشیدن جوراب شلواری

مزایای پوشیدن جوراب شلواری، پوشاندن پاها

معایب پوشیدن جوراب شلواری

از هر لباس و وسیله ای اگر نامحدود استفاده شود. معایبی را به دنبال خواهد داشت. جوراب شلواری از آن دسته لباس هاست که استفاده موقتی دارد و همیشه داخل پا نمی باشد. اما اگر استفاده از جوراب شلواری را به زمان خواب نیز اختصاص دهید و یا طولانی مدت استفاده کنید. به خاطر تماس نزدیک با بدن. احتمال ایجاد مشکلات پوستی را به دنبال دارد. اگر در زمان خواب هم از جوراب شلواری دخترانه استفاده شود خون رسانی بخش هایی از پا مختل می شود. هر لباسی بهتر است به اندازه و در زمان نیاز استفاده شود.

معایب پوشیدن جوراب شلواری

احنمال ایجاد مشکلات پوستی، از معایب پوشیدن جوراب شلواری

کی جوراب شلواری بپوشیم؟

استفاده از جوراب شلواری، یک انتخاب کاملا سلیقه ای است. سلیقه همه افراد استفاده از جوراب شلواری نیست. خیلی ها ترجیح می دهند پاهایشان بیرون باشد و هیچ گونه جورابی روی آن استفاده نکنند. اما زمان هایی که از پیراهن های کوتاه و یا تنگ استفاده می کنید. برای راحتی بیش تر از جوراب شلواری استفاده کنید. جوراب شلواری محافظی برای پاهای شما می باشد. اگر علاقه ای هم ندارید. می توانید در بعضی از استایل های خود برای متفاوت بودن از جوراب شلواری ها بیش تر استفاده کنید.

انواع جوراب شلواری

جوراب شلواری را می توان، از جوراب های محبوب در بین خانم ها دانست. جوراب شلواری چسبان است و کامل به پاها می چسبد و فرم پاها را به خود می گیرد. اما برای این که استفاده از جوراب شلواری تیپ شما را جذاب تر کند. باید مدل متناسب با لباس و استایل خود را استفاده کنید. این جوراب محبوب محدود به چند مدل ساده نمی شود و انواع مختلفی را شامل می شود:

انواع جوراب شلواری

جوراب شلواری شیشه ای یکی از انواع جوراب شلواری

جوراب شلواری شیشه ای

مدل شیشه ای تفاوت چندانی با مدل نیمه شفاف ندارد. هردو جوراب شلواری رنگ پا می باشند. تنها تفاوت این دو مدل در میزان نشان دادن پاها می باشد. مدل شیشه ای کاملا نازک و رنگ پاها می باشد.

مدل ضخیم

جوراب شلواری مدل ضخیم، پاها را کاملا پوشش می دهد. برای خانم هایی که روی مشخص بودن پاهایشان حساس هستند. این نوع جوراب کاربردی است چون پوشش کاملا مناسبی دارد.

جوراب شلواری مدل ضخیم

مدل ضخیم، جوراب شلواری مناسب سرما

مدل گیپور

یکی از نمونه های کاربردی برای خانم های سن بالا جوراب شلواری زنانه، مدل گیپور می باشد. اکثر خانم هایی که نمی خواهند پاهایشان در مراسمات و مهمانی ها کاملا مشخص باشد. از جوراب شلواری های گیپور استفاده می کنند. با استفاده از این نوع جوراب شلواری. هم پاها پوشیده می ماند هم مجلسی تر هستند.

مدل تور ماهی

این مدل جوراب ها جنبه پوششی برای پاها ندارند. نهایت کاربرد این جوراب شلواری ها متفاوت نشان دادن استایل می باشد. اکثر دختر خانم های تینیجر از این مدل جوراب شلواری ها استقبال می کنند.

مدل تور ماهی

مدل تور ماهی، مناسب استایل خاص

مدل رنگی

این نوع جوراب شلواری، مناسب همه ی خانم ها نیست و شاید در کشوی لباس بعضی از خانم ها اصلا دیده نشود. این مدل های رنگی برای سنین جوان و کودکان کاربردی تر است. خانم هایی که تمایل به استفاده از لباس های رنگی دارند هم از این مدل ها استفاده می کنند.

جوراب شلواری طرح دار

جوراب شلواری طرح دار، استفاده کم تری به نسبت مدل های دیگر دارد. اما برای بعضی از سلیقه ها جذابیت خودش را دارد. در بعضی از فرم های بدنی مدل های طرح دار کاربردی تر هستند.

 

جوراب شلواری طرح دار

جوراب شلواری طرح دار مناسب فرم بدنی خاص

مدل نیمه شفاف

جوراب شلواری های نیمه شفاف، از آن دسته جوراب هاست که در هر رنج سنی طرفدار دارد. زمان هایی که نیاز دارید در عین پوشاندن پاها، رنگ طبیعی پا را نشان دهید. می توانید از مدل نیمه شفاف استفاده کنید. مدل نیمه شفاف رنگ های مختلف را شامل می شود. اما پوشش آن به گونه ای است که پا کاملا پوشیده می شود اما جنس جوراب شفاف است.

مدل نیمه شفاف

مدل نیمه شفاف، برای پوشاندن پاها به صورت نیمه

مدل فانتزی

جوراب شلواری مدل فانتزی، برای کسانی که عاشق استایل فانتزی هستند مناسب است. گاهی افراد از پوشش های یکنواخت و سنگین خسته می شوند. در این شرایط ترجیح می دهند تیپ های فانتزی را هم در پوشش خودشان امتحان کنند. مدل های فانتزی همیشگی نیستند ولی برای تیپ های فانتزی بهترین انتخاب می باشند.

جوراب شلواری مناسب فرم بدن

نکته جالبی که درباره انتخاب جوراب شلواری وجود دارد. فرم بدن افراد می باشد. استفاده جوراب شلواری در مدل ها مختلف به همه افراد توصیه نمی شود.

 • اگراندام شما گلابی شکل است. مشخص است که ران های پری دارید. زمانی که این بخش از بدن پر باشد. استفاده از جوراب شلواری های تیره و یا جوراب شلواری با خطوط عمودی انتخاب درستی برای جمع تر نشان دادن پاها می باشد.
 • اگر فرم بدن شما ساعت شنی می باشد. اندام شما کاملا نرمال است. اما پوشیدن جوراب شلواری شما بهتر است در طرح و مدلی باشد که با بالا تنه ی شما جور باشد. سعی کنید طرح بال تنه و پایین تنه نزدیک به هم باشد.
 • افرادی که فرم بدنشان مثلث برعکس می باشد. کاملا باید مخالف اندام گلابی شکل عمل کنند. یعنی هرچقدر که می توانند با رنگ ها و طرح های متنوع و روشن بخش پاها را بیش تر نمایش دهند تا بزرگتر از حالت طبیعی خود نشان دهد.
 • اگر فرم بدن مستطیلی دارید. طرح و رنگ جوراب شلواری مطرح نیست و تاثیر زیادی بر روی اندام شما ندارد. اما از جوراب شلواری گنی استفاده کنید تا بخش کمر شما جمع تر نشان داده شود.
 • فرم بدن سیب شکل هم، نوع دیگری از فرم های بدنی می باشد. در این حالت هم از جوراب شلواری های گن دار استفاده کنید اما اگر از رنگ های روشن عمودی برای جوراب شلواریتان استفاده کنید. استایل شما زیبا تر دیده می شود.
جوراب شلواری مناسب فرم بدن

جوراب شلواری فانتزی مناسب فرم بدن مثلثی

چگونه یک جوراب شلواری مناسب انتخاب کنیم؟

خرید جوراب شلواری، یک مسئله ی ساده و بی اهمیت نیست. شاید جوراب شلواری برای استفاده روزانه نباشد و به شکل مداوم استفاده نشود. اما برای استفاده کوتاه مدت هم کیفیت جوراب شلواری با اهمیت می باشد.

 1. برای این که زمان استفاده از جوراب شلواری احساس راحتی داشته باشید. جوراب خود را مناسب فصل خریداری کنید. جوراب شلواری که در فصل سرد استفاده می کنید با فصول گرم کاملا متفاوت می باشد.
 2. از جنس جوراب شلواری خود مطمئن شوید. اگر بدن حساسی دارید از جوراب شلواری استفاده کنید که حساسیت زا نباشد. جنس های پلاستیکی اکثرا حساسیت زا می باشند.
 3. اندازه و میزان کشسانی جوراب را بررسی کنید. جوراب شلواری، از آن دسته جوراب هاست که ران پا را کاملا پوشش می دهد. پس باید کشسانی خوبی داشته باشد تا در زمان فشار دچار پارگی و خراب نشود.
 4. دوخت جوراب شلواری را بررسی کنید. دوخن که نامناسب باشد احتمال خارش پوستی و آسیب رسانی به بدن بیش تر می شود. حتما قبل از خرید از تمام جهات جوراب خود را با دقت بررسی کنید.
جوراب شلواری مناسب فرم بدن

انتخاب جوراب شلواری مناسب فرم بدن

ضخامت جوراب شلواری

در انتخاب جوراب شلواری ضخامت، جز گزینه هایی است که باید به آن توجه شود تا جوراب شلواری که می گیرید خیلی نازک و یا خیلی ضخیم نباشد. جوراب شلواری های یک رنگ درجه ضخامتشان با دنیر جدا می شود.

5 نوع ضخامت در بین جوراب شلواری ها وجود دارد. عدد های 30،40،60،80 و 110 دنیر برای تفاوت رنگ و ضخامت جوراب شلواری استفاده می شود. هرچقدر مقدار عدد استفاده شده بالا تر برود. جوراب شلواری شما ضخیم تر می شود.

جوراب شلواری براساس جنس الیاف

جوراب شلواری، از همان ابتدا جنس نایلونی داشته است. اما اگر بخواهیم درباره الیاف جوراب شلواری مناسب با استایل دقیق شویم. در حالت کلی به 3 نوع تقسیم می شود.

میکروفیبر

این مدل، نخ نایلونی می باشد. کاملا نرم و با انعطاف پذیری بالا می باشد. این جنس کم تر از سایر مدل ها چروک می شود و کاملا امکان کش آمدن دارد.

لایکرا

پارچه ای از الیاف مصنوعی است. دارای قابلیت انعطاف پذیری و در عین حال محکم و بادوام است.

الاستین

وجه مشترکی بین تمام الیاف های به کار رفته در جوراب شلواری وجود دارد. آن هم قابلیت کشسانی است که بعد از کشیدن مجدد به حالت اولیه بر می گردد. این مدل کشسانی بالاتری هم دارد.

جوراب شلواری براساس جنس الیاف

جوراب شلواری براساس جنس الیاف های مختلف

انواع سایز های جوراب شلواری

اگر جوراب شلواری که خریداری می کنید. مناسب سایزتان نباشد دردسر بزرگی ایجاد می شود. جوراب شلواری زمانی پاهای شما را خوش فرم و زیبا نشان می دهد. که کاملا مناسب پای شما باشد. اگر جوراب شلواری شما کوچک تر از پای شما باشد در اکثر اوقات جوراب از پا کامل بالا نمی رود تحرک با جوراب برای شما سخت می شود. اگر هم بالا برود از تنگی زیاد عضلات پا در زیر فشار جوراب جلوه خوبی ندارد.

اگر هم جوراب بزرگ تر از سایز شما بود. باز هم نگران کنندس چون در این صورت جوراب شلواری کاملا داخل پا بدفرم قرار می گیرد. احتمال چروک و جمع شدن بخش های مختلف پا وجود دارد. گاهی جوراب شلواری ها فری سایز فروش می روند. اما اطمینانی به فری سایز بودن جوراب نیست. همیشه روی سایز جوراب شلواری خود حساس باشید تا در نهایت جوراب شلواری مناسب را خریداری کنید که یک بار مصرف هم نباشد.

جوراب شلواری را چطوری نگه داری کنیم؟

جوراب شلواری، شبیه به هیچ یک از لباس های معمول و جوراب های دیگر نمی باشد. جنس جوراب شلواری بسیار نازک و حساس می باشد. اگر جوراب شلواری درست نگه داری نشود قطعا امکان استفاده دوباره از آن جوراب وجود ندارد.

 • قبل از استفاده، جوراب خود را داخل آب خیس کنید. جوراب اگر بعد از باز کردن استفاده شود حالت خشکی دارد و امکان پارگی آن وجود دارد.
 • در زمان پوشیدن جوراب، سعی کنید از آخرین بخش جوراب، پا را وارد کنید و جوراب را کم کم بالا بکشید تا در لحظه خرابی به وجود نیاید.
 • جوراب را با دست بشویید. تا الیاف جوراب از بین نرود. اگر جوراب را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. سرعت خرابی جوراب بالاتر می رود. اگر عمر جوراب برای شما اهمیت دارد از ماشین لباسشویی استفاده نکنید و یا اگر استفاده می کنید. کیسه مخصوص برای جوراب داشته باشید.

ست کردن جوراب شلواری

جوراب شلواری از آن دسته لباس ها می باشد. که در هر محیط و شرایطی قابل استفاده می باشد و هیچ وقت استفاده از آن استایل شما را خراب نمی کند و مطابق با مد می باشد.

ست کردن جوراب شلواری به زیبا تر شدن استایل شما کمک می کند و در بعضی شراط باعث بهبود نوع پوشش شماهم می شود. جوراب شلواری های رنگی قابلیت ست کردن با انواع دامن های کوتاه و شلوارک ها را دارند. شلوارک و دامن شما لی باشد یا کتان فرقی ندارد. شما می توانید با جوراب شلواری ست کنید.

استفاده از جواب شلواری های ساده مشکی یا رنگ پا، ریسک کم تری دارند و راحت تر ست می شوند. اما جوراب های فانتزی هم اگر با رنگ های خنثی استفاده شوند. ست مناسبی به وجود می آید.

ست کردن جوراب شلواری

ست کردن جوراب شلواری فانتزی با رنگ های خنثی

خرید جوراب شلواری

هر چند که جوراب شلواری از آن دسته لباس ها نیست که همیشه مورد استفاده قرار بگیرد. اما خرید مدلی که کاملا مطابق با سلیقه و لباس خاص شما باشد کار راحتی نیست. تنوع جوراب شلواری را نمی توان در همه مغازه ها پیدا کرد.و لازم است زمان زیادی صرف خرید جوراب شلواری مناسب بشود. اما خرید اینترنتی از سایت معتبری مثل زیرپوش کار را برای شما آسان تر می کند. جهت خرید انواع جوراب شلواری می توانید به بخش فروشگاه زیرپوش مراجعه کرده و طرح ها و رنگ های مختلف این جوراب را در کمترین زمان مشاهده کرده و خریداری کنید.

 

سوالات متداولآیا پوشیدن جوراب شلواری به مدت طولانی مشکل دارد؟

جوراب شلواری معمولا استفاده موقتی دارد. استفاده طولانی مدت از آن ممکن است باعث مشکلات پوستی شود.

جوراب شلواری مردانه نیز داریم؟

بله. اما کمتر مرسوم بوده و بیشتر جنبه فانتزی دارد.

بهترین مدل جوراب شلواری رنگ پا کدام مدل است؟

جوراب شلواری مدل شیشه ای و مدل نیمه شفاف بهترین انتخاب ها برای خرید جوراب شلواری رنگ پا هستند.

آیا فرم بدن در انتخاب جوراب شلواری مناسب تاثیر گذار است؟

بله. نوع فرم بدنی شما بر روی زیبایی جوراب شلواری بر روی بدن شما بسیار موثر است. داخل مقاله مفصل به این موضوع پرداخته شده است.

بهترین روش شستن جوراب شلواری چیست؟

بهترین روش شستن، شستن با دست است. شستشو با ماشین لباسشویی باعث کاهش عمر جوراب شلواری شما می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *