راهنمای خرید

بهترین مایو بازار را انتخاب کن

بهترین مایو

شنا، ورزش محبوب و از هیجان انگیز ترین تفریحات آبی تابستانی می باشد. برای این که از شنا کردن خود لذت کافی را ببرید و برای انجام حرکات آبی محدود نشوید؛ مایو بهترین انتخاب می باشد. این لباس چسبان در زمان شنا کردن راحتی بیش تری را ایجاد می کند. استفاده از مایو جذب آب کم تری را به دنبال دارد و در زمان انجام حرکات شنا باعث سنگینی و فشار بر روی فرد نمی شود. مایو یک لباس چند منظوره می باشد، قرار نیست که این لباس جذاب را تنها در فصل تابستان یا محیط های آبی بپوشید.

اکثر افراد ورزشکار برای تعریق بیش تر در زمان تمرینات ورزشی خود از مایو های چسبان استفاده می کنند. اما تنها پوشیدن مایو در زمان شنا کافی نمی باشد. اگر به سلامت پوست و کیفیت ورزش خود اهمیت می دهید، بهتر است مایو با کیفیت و مناسب با فرم بدنتان را انتخاب کنید. در این مقاله می خواهیم تمام نکات انتخاب یک مایو مناسب را در اختیار شما قرار دهیم تا بهترین مایو بازار را انتخاب کنید و رضایت کافی را از خرید خود داشته باشید.

مایو شنا زنانه چیست

مایو، تنها لباس موجود برای شنا و ورزش های آبی می باشد. زمانی که بعد از یک هفته ی خسته کننده تابستانی نیاز به شنا کردن داشته باشید تنها چیزی که لازم دارید یک مایو و کلاه شنا می باشد.

مایو یا همان لباس شنا با هدف پوشاندن قسمت های حساس بدن و راحت تر انجام دادن حرکات شنا در داخل آب می باشد. اکثر مایو های بازار از جنس الیاف مصنوعی و پلاستیکی می باشند که آب را کم تر جذب کنند و احساس بهتری در حین ورزش کردن منتقل شود.

اغلب خانم های خوش سلیقه، به دنبال بهترین مایو بازار می باشند. مایو، این لباس شنای دوست داشتنی محدود به یک مدل نمی باشد و در انواع مدل ها و طرح های مختلف یک تیکه تا چند تیکه مناسب با انواع سلیقه ها برای داشتن یک استایل جذاب در استخر و آب وجود دارد.

مایو شنا زنانه چیست

مایو شنا زنانه در مدل های مختلف

انواع مایو زنانه

خانم ها، برای پوشیدن لباس های باز و دلخواه خود اکثرا با محدودیت های زیادی روبرو هستند. استخر و محیط های آبی از آن دسته محیط ها می باشد که دست خانم ها برای انتخاب لباس شنا باز می باشد و می توانند سلیقه شخصی خود را روی مایو پیاده کنند.

سلیقه خانم ها در انتخاب مایو با یک دیگر کاملا متفاوت می باشد. بعضی از خانم ها ترجیح می دهند تمام بخش های بدن خود را در زمان شنا کردن پوشش دهند و تنها دست و پاها از قسمت مشخصی نمایش داده شود.

اما خیلی از خانم ها، در زمان شنا کردن تمایلی به پوشاندن بدن خود ندارد و انتخابشان مدل مایو هایی است که بخش های بیش تری از بدن بیرون باشد. البته مایو برای خانم های مذهبی که تمایل به پوشاندن بدن خود دارند نیز تولید شده است تا افرادی که تمایل به بیرون ماندن بدن خود ندارند پوشش کاملی داخل آب داشته باشند.

اما انواع مدل های مایو در طرح های مختلف شامل:

مایو شنا زنانه یک تیکه

لباس شنا، برای راحتی افراد در داخل آب طراحی شده است. افراد سلیقه های کاملا متفاوتی در نوع پوشش خود با یک دیگر دارند. اکثر خانم هایی که شکم تخت و صافی ندارند یا بافت بدنی پری دارند از مایو یک تیکه رضایت بیش تری دارند. این مایو، تمام بخش های اصلی را پوشش می دهد و تنها دست ها و پاها بیرون می مانند.

انواع مایو شنا

مایو شنا زنانه یک تیکه

مایو شنا زنانه دوتیکه

استخر و محیط های آبی بهترین فرصت برای پوشیدن لباس های دلخواه می باشد. خانم هایی که شکم های تخت و استایل بدنی کشیده ای دارند مایو شنای دو تیکه را برای تفریحات آبی خود ترجیح می دهند.

مایو دو تیکه، تنها شامل شورت و بیکینی می باشد. پوشش مایو دو تیکه تنها مختص نقاط حساس بدن می باشد و بقیه بخش ها کاملا باز می باشد. بهترین مایو، برای خانم هایی که می خواهند پوست تیره و برنزی داشته باشند مایو دو تیکه می باشد.

مایو دو بخش اصلی را پوشش می دهد. بقیه قسمت های بدن زیر نور مستقیم آفتاب شکلاتی رنگ می شود.

مایو شنا زنانه سه تیکه

مایو سه تیکه تفاوت چندانی با مدل دو تیکه آن ندارد. این مدل شامل دو قسمت شورت و بیکینی می باشد که بخش بالا تنه آن جهت فرم دهی بهتر سینه هاست و قسمت پایین تنه آن هم پوششی برای بخش حساس بدن می باشد.

اما گزینه ای که مایو سه تیکه را متفاوت می کند رویه آن می باشد. تیکه سوم مایو پیراهن و یا پارچه ای است که در بعضی مایو ها برای قسمت پایین تنه و برای بعضی مدل های خاص نیمه بالایی تن را پوشش می دهد. این مدل بیش تر برای سواحل و آفتاب گرفتن کاربردی می باشد.خانم هایی که از داخل آب خارج می شوند با تیکه سوم بخشی از بدن خود را پوشش می دهند.

انواع مایو شنا

مایو شنا زنانه دو تیکه

مایو شنا اسلامی

بعضی از افراد ترجیح می دهند که در محیط های مختلف، حتی تفریحات آبی خود پوشش کاملی داشته باشند و تمام بخش های بدن را با لباس بپوشانند. مایو تنها محدود به مدل های باز نمی شود. خانم هایی که روی پوشش خود حساس هستند می توانند از مایو شنا اسلامی استفاده کنند و نگران بیرون ماندن بخش های مختلف بدن خود نباشند.

چرا باید مایو بپوشیم

اولین سوالی که در زمان خرید مایو، از خودمان می پرسیم این است که چرا باید مایو بپوشیم؟ مایو تنها لباسی است که برای شنا طراحی شده است. شما با هر لباسی به داخل آب بروید، در فاصله زمانی کوتاهی احساس سنگینی بسیار زیادی در انجام حرکات خود احساس می کنید. بدون لباس شنا، انجام حرکات در داخل آب تقریبا غیر ممکن می باشد.

لباس های معمولی روزانه شما مناسب شنا نیست. شاید با لباس های معمولی هم بتوان داخل آب رفت اما این کار مشکل ساز می باشد.  این لباس ها در داخل آب نه تنها آب را به خود جذب می کنند و باعث سنگینی بیش از حد بدن فرد در داخل آب می شود. عمر لباسی که در داخل آب استفاده کرده اید هم کم می شود و کلر موجود در داخل آب به الیاف لباس شما آسیب وارد می کند.

استفاده از مایو در داخل آب را جدی بگیرید. اگر به سلامت پوستتان اهمیت می دهید از هر نوع لباسی در داخل آب استفاده نکنید. الیاف مایو به گونه ای است که قابلیت استفاده طولانی مدت در آب را دارد اما استفاده از لباس های دیگر درداخل آب احتمال ایجاد مشکلات پوستی را افزایش می دهد.

چطوری مایو بخریم

شاید تا به امروز تنها براساس ظاهر، مایو را خریداری می کردید. اما لباس شنا هم مثل نمونه های دیگر باید دارای ویژگی هایی باشد تا کیفیت شنا و تفریح شما را بالا ببرد.

مایو، لباسی نیست که در همه شرایط و موقعیت های گوناگون مورد استفاده باشد. اما برای رفتن به محیط های آبی تنها لباس کاربردی می باشد. شاید به نسبت لباس های دیگر کم تر استفاده شود اما لازم است کیفیت بالایی برای قرار گرفتن در محیط آبی داشته باشد.

اگر اقدام به خرید مایو کرده اید گزینه های زیادی را در خرید خود رعایت کنید. مایو خود را دوست داشته باشید. زمانی که لباسی را دوست داشته باشید احساس بهتری را تجربه می کنید و تمایل بیش تری به استفاده از آن لباس دارید. اگر می خواهید مایو با دوامی خریداری کنید باید جنس، رنگ، سایز و … را روی محصول خود بررسی کنید.

جنس مایو

جنس مایو ارتباط مستقیم با عمر آن دارد. مایو جنس های مختلفی دارد که هر کدام مزایا و معایبی را به همراه دارد. جنس مایو بستگی به اولویت های فرد در استفاده از مایو دارد.

  • نایلون

اکثر مایو هایی که در داخل بازار وجود دارند از جنس نایلون می باشند. نایلون جنس نرم و انعطاف پذیری دارد که به خوبی روی بدن می خوابد و کم ترین میزان آب را به خود جذب می کند که باعث سبک بودن فرد در زمان شنا می باشد. حتی شستشوی نایلون به نسبت نمونه های دیگر راحت تر می باشد. اما نایلون دوام بالایی ندارد و در تماس مستقیم با کلر کیفیت اولیه خود را به سرعت از دست می دهد.

جنس مایو

مایو جنس پلاستیک با راحتی بیش تر

  • پلی استر

اگر استفاده ی زیادی از مایو دارید و زمان های زیادی را درمحیط های آبی می گذرانید. بهترین مایو از جنس پلی استر می باشد. این مدل مایو عمر زیادی دارد و به راحتی دچار مشکل نمی شود. جنس پلی استر به خوبی روی بدن می خوابد، آب کمی را به خود جذب می کند و به سرعت خشک می شود. اگر به دنبال خرید یک مایو بادوام هستید که چند سال با کیفیت اولیه برای شما کار کند پلی استر را انتخاب کنید. این جنس مقاومت فوق العاده ای در برابر کلر دارد.

  • اسپندکس

این جنس مایو، بسیار قوی است و انعطاف پذیری بالایی دارد. جنس اسپندکس هم مثل نمونه های دیگر کیفیت بالایی دارد، آب را به خود جذب نمی کند و مناسب شنای حرفه ای می باشد.

اما اگر به دنبال مایویی هستید که تا چند سال سفت و محکم داخل بدن قرار بگیرد اسپندکس انتخاب مناسبی نمی باشد چون این جنس به نسبت مدل های دیگر با سرعت بیش تری مقاومت خود را از دست می دهد.

رنگ مایو

رنگ مایو کاملا سلیقه ای می باشد. بعضی از خانم ها به دنبال رنگ های شاد و شبرنگ هستند. بعضی دیگر فقط به رنگ های تیره واکنش مثبت نشان می دهند. تنوع رنگی مایو محدود به رنگ خاصی نمی شود و امکان انتخاب هر رنگی وجود دارد، اما در انتخاب رنگ مایو توجه به دو نکته ضروری است.

رنگ های روشن جلوه ی شاد تری دارند اما بدن را پر تر نشان می دهند در نتیجه برای خانم های لاغر اندام مناسب می باشد. اما اگر بدن پری دارید و می خواهید داخل مایو جمع تر به نظر برسید رنگ های تیره تر را انتخاب کنید.

قیمت مایو

قیمت پایین لزوما نشان دهنده بی کیفیتی محصول نیست. همینطور که قیمت بالا نشان دهنده با کیفیت بودن آن نمی باشد. قیمت محصول به نسبت جنس و مدلی که دارد متغییر است. شاید یک مایو با قیمت پایین کیفیتی که انتظار دارید را برای شما فراهم کند اما عمر آن محدود باشد.

قیمت بالای محصول، عمر آن را هم افزایش می دهد. اگر به دنبال محصولی هستید که زمان بیش تری کار کند قطعا هزینه بیش تری هم باید برای آن پرداخت کنید.

سایز مایو

سایز مایو، گزینه ای نیست که بتوانید به سادگی از آن رد شوید. خیلی ها این دیدگاه را دارند که مایو چون کشسانی بالایی دارد نیازی به سایز نیست. اما این دیدگاه درست نیست، باید مایو را مناسب سایزتان خریداری کنید. اگر مایو بزرگ تر از سایز شما باشد به بدن نمی چسبد و در زمان شنا دست و پا گیر می باشد.

مایو باید چسبان باشد و کاملا به بدن بچسبد. اما تنگ بودن مایو هم یک مسئله بزرگ می باشد. لباس جذب به تمام بخش های بدن فشار زیادی را وارد می کند و اکسیژن رسانی به بافت های بدن با مشکل روبرو می شود. سعی کنید لباسی که خریداری می کنید مناسب سایزتان باشد تا بدون هیچ گونه ناراحتی داخل آب شنا کنید.

سایز مایو

انتخاب سایز مایو مناسب

نوع دوخت مایو

اگر به جنس، سایز و مدل مایو دقت کنید نصف بیش تر راه را رفته اید و می توانید بهترین مایو را خریداری کنید. گاهی برای افراد این مشکل پیش می آید که مایو دلخواه خود را خریداری می کنند اما زمان استفاده از مایو به مشکل بر می خورند.

دوخت مایو خود را با دقت بررسی کنید. دوخت رویی مایو برای زیبایی کار باید تمیز و اصولی باشد. اما مهم تر از آن دوخت داخلی مایو می باشد که اگر دوخت داخل مایو نامناسب باشد. باعث خارش و در تماس های مداوم با بدن باعث ایجاد زخم روی بدن می شود.

مایو ضد حساسیت

بدنی که حساس باشد ممکن است با هر نوع مواد و یا بافتی سازگاری نداشته باشد. احتمال ایجاد حساسیت توسط مایو بسیار کم است، اما برای پیشگیری از هر نوع حساسیت و مشکلی می توانید مایو ضد حساسیت تهیه کنید و نگرانی بابت مایو خود نداشته باشد.

مایو ضد کلر

 اکثر استخر ها عمومی می باشند، این به این معناست که افراد زیادی داخل یک استخر مشترک شنا می کنند. احتمال ایجاد عفونت یا وجود هر نوع باکتری در این فضا وجود دارد. کلر، تنها راه موثر و قوی برای از بین بردن میکروب و آلودگی های موجود استفاده از کلر در داخل آب می باشد.

اما کلر همانطور که برای از بین بردن آلودگی قوی می باشد به همان اندازه باعث از بین رفتن مایو هم می شود. زمان خرید مایو این گزینه را فراموش نکنید؛ بهترین مایویی که می توانید خریداری کنید نوع ضد کلر می باشد که با استفاده طولانی مدت در داخل آب استخر به سرعت پوسیده و خراب نشود.

نحوه نگهداری از مایو

اگر به همه نکات در مایو خود دقت کنید می توانید یک مایو ایده ال خریداری کنید، اما باز هم کافی نیست. هرچقدر هم که مایو با کیفیت باشد لازم است که به شکل درستی نگهدار ی شود.

مواردی که در نگهداری مایو باید به آن توجه کنید:

  • مایو خود را بعد از استفاده داخل آب بدون کلر بشویید. فرق نمی کند که مایو یک روز کامل تن شما بوده است یا نصف روز، مایو زمانی که داخل آب کلر دار استفاده می شود خشک می شود و نرمی اولیه خود را از دست می دهد. پس بهتر است بعد از هر بار استفاده لباس شنای شما شسته شود.
  • هر لباسی، اگر با دست شسته شود سالم تر می ماند. این مورد برای شستن مایو هم صدق می کند. اگر مایو داخل ماشین لباسشویی شسته شود سرعت پوسیدگی آن افزایش می یابد.
  • اگر مایو خود را داخل آب استفاده نکرده اید و با کلر در تماس نبوده باز هم بهتر است شسته شود. کرم، لوسیون و روغن هایی که برای رنگ گرفتن بهتر و برنزه شدن استفاده می شود چرب است و دارای موادی است که به تارو پود پارچه آسیب وارد می کند و احتمال لک شدن لباس هم وجود دارد.
  • هرگز اجازه ندهید که مایو مدت زمان طولانی در داخل کمد یا کیف شما مرطوب بماند. رطوبت هم به نوعی به پارچه آسیب می زند و بوی بدی ایجادمی کند. تا جایی که می توانید مایو را روی بندی که در تماس مستقیم با نور آفتاب نیست قرار دهید تا خشک شود.
  • حتی اگر بهترین مایو را خریداری کرده باشید؛ نور مستقیم آفتاب رنگ لباس، مایو و هر نوع پارچه ای را کمرنگ می کند.
نحوه نگهداری از مایو

نگهداری از مایو با شستشو دستی

سخن آخر

هر چقدر هم که مایو در طول سال به کارتان نیاید. این احتمال وجود دارد که یک روز تصمیم به شنا کردن بگیرید. مایو هر چقدر با کیفیت تر باشد عمر مفید تری دارد و برای شما طولانی تر کار می کند. پیدا کردن بهترین مایو که جنس، سایز، رنگ و طرح دلخواه شما را داشته باشد یک کار وقت گیر است و نیاز به تلاش دارد.

حتی اگر قرار باشد سالی یک بار از مایو خود استفاده خود کنید باید بهترین مایو را برای خود خریداری کنید. زیرپوش یکی از سایت هایی است که انواع مدل ها و طرح های مایو را داخل سایت خود قرار داده است تا پیدا کردن مایو را برای افراد راحت تر کند و خرید مطمئن تری را با زیرپوش داشته باشند.

خرید آنلاین مایو زنانه در رنگ های جذاب از زیرپوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *