راهنمای خرید

لباس زیر متناسب با فرم بدن

لباس زیر متناسب

همه افراد در زمان خرید به دنبال لباس زیر مناسب هستند. لباس زیری که بدنشان را خوش فرم و زیبا نشان بدهد. شاید به ذهن بسیاری از افراد این مسئله خطور کند. لباسی که بر تن کرده اند خوش دوخت نیست. شاید در بعضی از موارد مشکل از دوخت بد لباس باشد. اما گاهی انتخاب شما غلط می باشد و لباس نامناسب با فرم بدنتان را انتخاب کرده اید.

شاید بار ها این اتفاق را تجربه کرده باشید. لباسی را پرو می کنید که برتن شما فوق العاده زیبا می نشیند. اما فردی دیگر هم جثه شما با پوشید لباس حس خوبی را تجربه نمی کند. دلیل این که یک لباس بر تن شما یک شکل است و تن دیگری یک شکل دیگر، به وزن و سایز افراد هیج ارتباطی ندارد. فرم بدن افراد است که نحوه قرار گرفتن لباس بر تن را مشخص می کند. افرادی که فرم بدنی یکسانی داشته باشند نحوه قرار گرفتن لباس بر تن آن ها یکسان می باشد. ریشه همه ی انتخاب های غلط اطلاع نداشتن از فرم بدن می باشد. در این مقاله ی جذاب با ما همراه باشید تا با فرم کلی بدنتان آشنا شوید و لباس زیر مناسب با فرم بدنتان را انتخاب کنید.

انواع راه تشخیص فرم بدن

تشخیص فرم بدن، کار سخت و عجیبی نیست. خیلی اوقات با یک نگاه ساده به اندام یک شخص می توان فرم بدن آن را تشخیص داد. گاهی افراد اندام خود را با اندام افراد سرشناس و محبوب که فرم بدنی مشخصی دارند. مقایسه می کنند و شکل بدن خود را حدس می زنند. اما بدست آوردن فرم بدن از این طریق کار صحیح و اصولی نیست.

برای این که به یک فرم بدنی صحیح و منطقی برسید. لازم است اندازه 4 قسمت بدن خود را با دقت اندازه گیری کنید.

  • محاسبه دور سینه، که از برجستگی های مهم در تشخیص فرم بدن می باشد. برای محاسبه این قسمت. متر را در حجیم ترین قسمت سینه قرار دهید.
  • دور کمر، بعد از بدست آوردن اندازه سینه ها، متر را در باریک ترین قسمت کمر قرار دهید. باریک ترین بخش بدن همان قسمت بالای ناف می باشد.
  • دور لگن، متر را اگر به طور حدودی به اندازه 17 الی 18 سانت پایین تر ازکمر قرار دهیم. به برآمدگی بخش باسن یا همان دور لگن می رسیم. اندازه این قسمت هم باید به طور کامل انجام شود.
  • دور باسن، اندازه این بخش، آخرین اندازه ی لازم می باشد. بعداز اندازه گیری صحیح این قسمت ها با نتیجه بدست آمده به فرم بدنی صحیح خود می رسید.
انواع راه تشخیص فرم بدن

اندازه گیری، از انواع راه های تشخیص فرم بدن

انواع فرم بدن

بعد از بدست آوردن اندازه ها، اگر به اندام افراد دقیق شوید. و بخواهید تجسم کنید که آناتومی بدن هر فرد شبیه به چه چیزی است. به چند مورد کلی برخورد می کنید:

فرم بدن مثلثی یا گلابی

تجسمی که همه ی افراد، از شکل گلابی دارند. حجم گرفتن از بالا تنه به بخش پایینی می باشد. اگر با اندازه گیری بخش های مختلف، بالا تنه و کمر شما از باسن تان کوچک تر بود. شما از نظر ظاهری فرم بدن گلابی شکل دارید.

لباس زیر مناسب فرم بدن مثلثی یا گلابی

زمانی که به یک بدن گلابی شکل توجه کنید. بزرگ ترین و مشخص ترین قسمت در بدن این افراد باسن می باشد. لباس زیر مناسب فرم بدن گلابی، لباس زیری است که باسن را بپوشاند و بخش های دیگر بدن را نمایش دهد. افرادی که فرم بدن شان گلابی است اکثرا سینه های کوچکی دارند. و یا سینه به نسبت باسن کوچک می باشد. اگر با اندازه گیری به فرم بدن گلابی رسیده اید. برای بهتر دیده شدن اندامتان از سوتین های اسفنجی و ابری بیش تر استفاده کنید.

فرم بدن مستطیل

نمونه ی دیگری از فرم های بدنی رایج، در بین خانم ها، فرم بدن مستطیل شکل می باشد. این نوع فرم بدنی از بدن های خشک به حساب می آید. چون فرد هیچ گونه برجستگی در بخش های مختلف بدن خود ندارد. در فرم بدنی مستطیل شکل، برجستگی سینه ها کم است و اغلب سینه فرد کوچک می باشد. یکی از مهم ترین شاخصه های فرم بدن مستطیلی، یکسان بودن عرض شانه و باسن می باشد.

لباس زیر مناسب فرم بدن مستطیلی

برای این که لباس در این نوع فرم بدنی، زیبا و شکیل دیده شود. لازم است که بخشی از بدن از یک دستی در بیاید. کمر باریک یکی از شاخصه های زیبایی در همه فرم های بدنی می باشد. برای باریک کردن کمر، در فرم بدن مستطیلی از لباس زیری باید استفاده کنید که بخش میانی بدن تان را جمع کند. استفاده از سوتین های جذب و فانتزی زیبایی بیش تری به اندام شما می دهد.

فرم بدن مستطیل

فرم بدن مستطیل، از رایج ترین فرم های بدنی

فرم بدن گرد یا بیضی

در بین خانم ها، تنوع فرم بدنی بسیار زیاد است. یکی دیگر از فرم های بدنی، بدن گرد یا بیضی می باشد. این مدل فرم بدنی به افرادی نسبت داده می شود که سرشانه های باریکی دارند. اما کمرشان پهن می باشد. این افراد به همان میزان که بالاتنه باریکی دارند پایین تنه شان نیز باریک می باشد.

لباس زیر مناسب فرم بدن گرد یا بیضی

استفاده از لباس زیر، یک پوشش کمکی برای همه خانم ها است. تا اگر از بخش هایی از بدن و فرم آن راضی نیستند. به وسیله لباس زیر مناسب با بدنشان، مشکل را برطرف کنند. همانطور که قبل تر هم این شاخصه را بیان کردیم. کمر باریک، لباس را خوش فرم تر می کند. پس اگر فرم بدن بیضی شکل دارید. با استفاده از شورت گنی بخش کمر خود را جمع تر و باریک تر نشان دهید. البته استفاده از سوتین های مینی مایزر هم برای بالا تنه گزینه مناسبی می باشد.

فرم بدن ساعت شنی

زیبا ترین و ایده ال ترین فرم بدنی، ساعت شنی می باشد. در واقع ما، با هر نوع فرم بدنی سعی بر این داریم که فرم بدن را به شکل ساعت شنی در بیاوریم. در مدل ساعت شنی، اندازه ی سرشانه ها با باسن برابری می کنند. اما قسمت میانی یا همان دور کمر، باریک می باشد.

لباس زیر مناسب فرم بدن ساعت شنی

ساعت شنی، تنها فرم بدنی می باشد که دست شما را برای پوشیدن هر نوع لباس زیری باز گذاشته است. لباس زیر برای خوش فرم تر کردن و بهتر دیده شدن اندام خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع زمانی که می خواهید لباس روی تن شما بهتر بخوابد و از پوشیدن لباس دلخواهتان لذت ببرید از لباس زیر مخصوص استفاده می کنید. با فرم بدن ساعت شنی، انواع سوتین، شورت و نیم تنه و انواع مدل های فانتزی، ورزشی و … را می توانید استفاده کنید. مطمئن باشید که همه چیز به فرم بدن شما می آید.

فرم بدن ساعت شنی

فرم بدن ساعت شنی، ایده ال ترین فرم

فرم بدن قاشقی

فرم بدن قاشقی، شباهت زیادی با فرم بدن مثلثی دارد. این نوع فرم بدنی، درست مثل فرم بدن مثلثی، به بدن افرادی گفته می شود که قسمت باسن از بقیه بخش ها بزرگ تر است. و درواقع حجم و اندازه باسن به گونه ای است که بخش های دیگر کم تر مورد توجه قرار می گیرند.

لباس زیر مناسب فرم بدن قاشقی

برای بهتر دیده شدن فرم بدن قاشقی، لازم است بخش مربوط به باسن را کوچک تر کرده تا بخش های دیگر مشخص شوند. البته برای این نوع فرم بدنی می توان بخش های دیگر را هم بزرگتر نشان داد تا باسن کم تر دیده شود. از راه های کاربردی کوچک تر نشان دادن باسن، استفاده از شورت های گنی می باشد. این شورت ها بخش پایین تنه را به خوبی جمع نشان می دهند. در نتیجه بدن به حالت استاندارد تری نزدیک می شود.

فرم بدن لوزی یا الماسی

فرم بدن لوزی شکل، جز اندام های بسیار کمیاب و محدود می باشد. این فرم اندام را نمی توان در همه ی خانم ها پیدا کرد و افراد کمی هستند که فرم بدن الماسی دارند. این فرم را بهتر است مدل الماس وارونه نام گذاری کنیم. چون فرم بدن افرادی را می توان الماسی دانست که پایین تنه بزرگی دارند. منظور از پایین تنه بزرگ ران های پهن، پاهای پر و خوش فرم و شکم و پهلوی بزرگ می باشد. کمر این افراد نیز در بخش پایین تنه قرار می گیرد و پر و بزرگ به حساب می آید.

لباس زیر مناسب فرم بدن لوزی یا الماسی

اگر فرم بدن الماسی دارید. باز هم جای نگرانی نیست. لباس زیری را انتخاب کنید که بالاتنه ی شما را با بخش پایین تنه متعادل کند. سوتین هایی که سینه ها را پر تر نشان می دهد گزینه مناسبی می باشد. همچنین اگر استفاده از سوتین هایی که سینه ها را بزرگتر نشان دهد کار دشواری است . سعی کنید بخش پایین تنه را جمع تر کنید. تا اندامتان داخل لباس بهتر دیده شود.

فرم بدن سیب شکل یا مثلث وارونه

فرم بدن سیب شکل را نمی توان در همه ی افراد پیدا کرد. این نوع فرم بدنی در افرادی قابل تشخیص است که بدن چاق و پری دارند. فرم بدن سیب شکل، به اندامی گفته می شود. که بخش بالا تنه یعنی سینه ها و سرشانه پر می باشد. اما بخش پایین تنه و میانی بدن ظریف تر می باشد. این نوع فرم بدنی براثر چربی و چاقی بدن شکل گرفته است. و اگر فرد چربی های اضافه خود را از بین ببرد به یکی از سه حالت، ساعت شنی، مثلثی و یا مدل گلابی تغییر پیدا خواهد کرد.

لباس زیر مناسب فرم بدن سیب شکل یا مثلث وارونه

خانم های توپری، که فرم بدن سیب شکل دارند. بالاتنه شان از بخش پایین بزرگتر است. برای این فرم بدنی، خوش فرم شدن اندام در شرایطی امکان پذیر است که بین بخش پایینی و بالایی بدن تعادلی ایجاد کنند. در این فرم بدنی زمانی تعادل صورت می گیرد که لباس زیری استفاده شود که بالا تنه را جمع تر نشان دهد. اما استفاده از انواع مدل های فانتزی، با فرم بدن سیب شکل وجود دارد.

فرم بدن مثلث وارونه

فرم بدن مثلث وارونه یا سیب شکل

خرید لباس زیر زنانه از سایت زیرپوش

اگر می خواهید لباس زیری که استفاده می کنید بدن شما را خوش فرم تر کند، علاوه بر اطلاع از اندازه سینه ها فرم بدنی خود را نیز بررسی کنید. لباس زیر را نمی توان تنها یک لباس معمولی دانست که از سینه ها و اندام های مختلف بدن حفاظت می کند. درواقع از کاربرد های اصلی و مهم یک لباس زیر خوش فرم تر کردن اندام و زیباتر نشان دادن لباس می باشد.

بعد از این که فرم بدنتان را مشخص کردید. مسئله مهم پیدا کردن لباس زیری است که با بدن شما هماهنگی داشته باشد. پیدا کردن یک لباس زیر مناسب وقت گیر و زمان بر است. همچنین لازم است زمان زیادی را در مغازه های مختلف وقت بگذارید و بچرخید. تا مورد دلخواه خود را پیدا کنید. اما راه دیگری که برای خرید لباس زیر وجود دارد. خرید به صورت آنلاین می باشد.

اگر از سایز و فرم بدنی خود اطلاع نداشته باشید خرید آنلاین کار درستی نیست. اما حالا به راحتی با تشخیص فرم بدنی و اندازه کاپ سینه خود می توانید با زیرپوش که از معتبر ترین سایت ها و بهترین ها در فروش لباس زیر می باشد. انواع مدل های لباس زیر را در سایت بررسی کنید و مطابق با فرم بدن خود لباس زیر دلخواه خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *