مایو

مایو یا لباس شنا تنها لباس مورد استفاده در داخل آب می باشد. زمانی که هوا رو به گرما می رود، بیش تر افراد برای تفریح شنا را انتخاب می کنند. مایو در واقع همان لباس جذب و چسبان از جنس الاستیک می باشد. استفاده از مایو به دلیل طراحی جذب و مقاومی که دارد باعث می شود افراد با راحتی بیش تری حرکات شنا را در داخل آب انجام دهند.

کاربرد مایو

شنا از ورزش های آبی محبوب می باشد. اکثر خانم ها و آقایان این ورزش را دنبال می کنند و برای تفریحات تابستانی خود شنا را انتخاب مناسبی می دانند. شنا، ورزش مناسب و جذابی می باشد اما زمانی این ورزش لذت بخش است که درست و اصولی انجام شود. یکی از شرط های انجام اصولی شنا، استفاده از مایو مناسب می باشد.

جنس مایو، به گونه ای است که آب را کم تر به خود جذب می کند و مثل لباس های معمولی دیگر در حین ورزش احساس سنگینی نمی کنید. مایو، تنها یک لباس شنا نیست. خانم هایی که تمایل به تغییر رنگ بدن خود دارند از مایو دو تیکه برای رنگ گرفتن بدن خود استفاده می کنند.

یکی از کاربرد های دیگر مایو، استفاده در در زیر لباس های ورزشی سالنی و یا حتی پرورش اندام می باشد. اگر تمایل به استفاده از تفریحات آبی مثل اسکی، جت و یا حتی غواصی داشتید استفاده از مایو توصیه می شود.

انواع مایو

مایو، یک لباس شنای زنانه نیست. این لباس چسبان، محدود به خانم ها و آقایان نمی شود و هر فردی که تمایل به شنا کردن داشته باشد لازم است که یک لباس شنای مخصوص ورزش خود داشته باشد. این لباس کاربردی شامل دو مدل شناخته شده می باشد.

مایو یک سره

این مدل، نیمی از بدن را به جز دست ها و پاها به طور کامل پوشش می دهد. خانم هایی که می خواهند در زمان شنا کردن راحت باشند، این مدل را انتخاب می کنند. مایو یک سره، هم برای خانم ها طراحی شده است هم مدل مردانه آن وجود دارد. اما مدل یک سره بیش تر مناسب خانم ها می باشد.

مایو دو تیکه

مایو دو تیکه، همان مایو بیکینی می باشد. این مدل مایو تنها دو بخش حساس بدن را پوشش می دهد. کاربرد اصلی این مدل، برای خانم هایی است که به آفتاب گرفتن علاقه مند هستند و می خواهند تمام بخس های بدن خود را تغییر رنگ بدهند. مایو بیکینی، تنها مختص خانم ها نمی شود. مایو مردانه هم نمونه ای از مدل یک تکه می باشد که تنها یک شورتک برای پوشش بخش اصلی بدن می باشد.

مایو سه تکه

این مدل، تفاوت چندانی با مایو دو تکه ندارد، تنها تفاوت این دو مدل استفاده از یک پارچه در قسمت ران پا می باشد.

مایو اسلامی

این مدل مایو هم برای افرادی که در هنگام شنا تمایل دارند تمام بخش های بدنشان پوشیده باشد تولید شده است. اما به نسبت مایو های دیگر کم تر شناخته شده می باشد.

جنس مایو

چون تنها لباس انتخابی برای ورزش شنا مایو می باشد. جنس های مختلفی از آن تولید شده است. که افراد بنا به نیاز و سلیقه شخصی جنس مایوی خود را انتخاب می کنند.

جنس های مختلف مایو شامل:

پلی استر

جنس پلی استر، بسیار مقاوم و با دوام می باشد. همچنین کلر سرعت خرابی مایو را بالا می برد اما این مدل، مقاوم در برابر کلر می باشد. مایو پلی استر هزینه بر است و راحتی زیادی ندارد.

کتان

جنس کتان، به نسبت زیبایی ظاهری خوبی دارد، اما کتان جنس مناسبی برای شنا ندارد و بیش تر نمای بیرونی دارد. جنس کتان جذب آب بالایی دارد و این حالت باعث بالا بردن سرعت خرابی لباس شنا می شود.

پلاستیک

جنس پلاستیک، از جنس های رایج و به نسبت اقتصادی تر از سایر نمونه های دیگر می باشد. این مدل سبک وزن است و میزان آب کم تری را جذب می کند.

اسپندکس

اگر به دنبال لباس شنایی هستید که با هزینه متوسط، کیفیت خوبی را ارائه دهد جنس اسپندکس انتخاب مناسبی می باشد. این مدل مایو انعطاف پذیری بالایی به نسبت مدل های دیگر دارد.

خرید مایو

مایو، تنها لباس مخصوص شنا می باشد. اما برای اینکه راحتی خود را در هنگام ورزش از دست ندهید. باید مایویی که خریداری می کنید کیفیت بالایی داشته باشد. کیفیت لباس شنا، بر روی کیفیت ورزش شما نیز اثر گذار است. اما برای این که زمان خود را صرف خرید نکنید می توانید انواع مدل های ترند و به روز را از طریق سایت زیرپوش دنبال کنید و خریداری کنید.